babamin gariplikleri - freudian yaklasimlar

simdi dostlar normal bi aile duzenimiz var, ne cok baskici ne cok ozgurlukcu. ama babam kac yasina geldim hala cok fazla isime karisiyor. cocukluk arkadasim olan onun da elinde buyumus sayilan cocuk eve geldi, ozel biseyler konuscaktik daha dogrusu eleman bizimkilerin dedigi biseylere bozuldu o sebeple yalniz kalmak istedi benin odama gectik. surekli annemi yolladi nabiyolar bak falan. dedim ben bise yapcak olsam 1.onla mi yapcam, 2.aile evinde mi yapcam . ayrica zaten aseksuel bi hayat suruyorum ve muhtemelen sebebi cocukluk ve ergenligimdeki bisuru travma.
hatirladigim ve sinirimi bozan bisuru sey var, bazen paranoya yapiyorum tacize ugradim da beynim sildi mi diye. mesela bi donem pornoya sarmisti, kablolu yayinin oldugu zamanlar. annem de suphelenip lafini ediyodu(nerden baksan sagliksiz) ben o donem 10 ya da 12 yaslarindayim. bi defa gece kalktim salona gittim, hakkaten havuz icinde sevisen bi cift goruntusu izleniyor. artik savunma psikolojisiyle mi ben bu ne diyince bise yok istiyosan gel sen de otur bak dedi. daha yakin bi ornek biri bana bobreklerle ilgili sikintin olabilir demisti olur tabi bu yasa geldin cinsel hayatin yok minvalinde seyler soylemisti.
tam yazamiyorum kendimi ifade etmekte zorlaniyorum ama ergenligimde boyle bikav olay daha var. dusundukce delirtiyo beni. bunlarin rahatca konusuldugu ailelet mutlaka vardir ama yukarda bahsettigim seyi yapan adamla bunlari diyenin ayni insan olmasi sinirimi bozuyor. 30a yaklastim hala asiri kiskanma var, bi yandan da arada evlilik geyikleri geciyor aile icinde. sizce normal mi, ben mi abartiyorum?

erkeksen porno olayı normal. doğru demedim bak. bizim toplumda normal. 'göster amcalara pipini' toplumunda 'görsün bişeyler öğrensin' diye düşünmüş olabilir. kadınsan sıkıntılı evet. hem tutarsız 'cinsel hayatın yok' yaklaşımı ve kıskançlığı, hem de porno olayı ikisi de ayrı ayrı anormal.

  • icim urperiyor  (09.01.16 18:46:51)
yani şimdi iyimser olmak istiyorum ama 10-12 yaşlarındayken babanı sevişgen izlerken yakalaman ve bir şey yok gel otur sen de izle demesi enteresan geldi. çocuğa cinsellik eğitimi verilmesi taraftarıyım ama havuzda sevişen çiftleri izleterek değil.

onun haricinde babalarda kız çocuklarını kıskanma durumuna çokça karşılaştım. bu konuda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. tabi kıskançlık seviyesi de önemli bu konuda. karısını kıskanan koca seviyesindeyse bu da anormal.
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (09.01.16 18:48:48 ~ 18:52:25)
30unda ailenle yaşıyorsan bunlar normal.

  • kargn  (09.01.16 18:51:19)
kargn sen bi git.

  • prisoner  (09.01.16 19:00:05)
önceki duyurularına da baktım.
babanı porno izlerken yakalamışsın. yakalamışsın deyince suç gibi oldugerçi ama babanın çocuğuna söylemek istemediği bir olaya şahit olmuşsun. o anda o da ne yapacağını bilemedi büyük ihtimalle, kötübir şey yapmadığını belirtme ihtiyacı duyup "bişe yok istiyorsan sen de gel ak" dedi.
şimdi sen büyüdün ve bu olayı kafanda bir yere oturtamıyorsun. geçen sene babanın anneni aldatmış olabileceğine ilişkin duyuru açmışsın. babanın şiddet, alkol sorunları olduğunu belirtiyorsun, annenle de didişme halindeler.

öncelikle, annenle babanın ilişkileri hakkında yorum yapma. çünkü tam olarak bilmene olanak yok. çocuklarla her şey konuşulmaz.
baban porno izleme ihtiyacı duyuyor olabilir çünkü annenle işler yolunda gitmiyordur. kalkıp sana bunu söyleyemez değil mi?
annen de alkol ve şiddet sorunu olan biri ile işleri yoluna koyamıyordur büyük olasılıkla.
bunlar sadece benim tahminlerim. olayların yazdıklarımla hiç alakası olmayabilir de. çünkü, karı koca arasındaki ilişkiyi o iki kişiden başka kimse gerçekten bilemez. öncelikle o konudan çık. müdahil olma. yorum yapma. biri annen biri baban, ve öyle kalsınlar.
ikinci olarak, çocukluğunda yaşadığın bu olayın ve başka varsa diğer olayların senin de dediğin gibi paranoyaya itme durumu olabilir. bu konuda yapacağın tek şey bir profesyonelden yardım almak. nedir ne değildir birlikte çözersiniz. bunu ihmal etmemeni tavsiye ederim.
üçüncü olarak, babanın anneni odaya yollaması geçen sene senin ona yaptığının karşılığı olabilir. "sen beni stalklarsan ben de seni stalklarım" diyodur belki de.
ayrıca babalar hep kıskanır, geçen yıl senle akran kzımı evlendirdim. babalarının huyu tersine evrildi, arada olan bana oldu kafayı yiyecektim. babaların kıskanması doğal yani, endişe edecek bir durum yok.

birbirinizi rahat bırakın. annenle baban ilişkilerini kendilerince yorumlasınlar, sen evlatsın karışmaman gerekir. fiziksel veya psikolojik şiddet olursa o zaman gerekeni yaparsın.

önünde koskocaman bir hayat var, yolun çok başındasın. kendi hayatını programla, tadını çıkar. kafandaki kıymıkları temizlersen yola kıymıksız devam edersin. önce kıymıkları ayıkla. yani yardım al.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (09.01.16 19:41:34 ~ 19:42:01)