gta5/sistem yetersizliği/technopat sistemi

www.youtube.com şuradaki aynı sistem bende var. g3258 gtx 750ti 8 ram falan. sadece ssd yok. gta 5 çalıştırıyorum ama anlık takılmalar oluyor. ssd'den olabilir mi bu? ucuz yollu bi ssd alayım eğer öyleyse.

Ayni sistem bende var 720p sorunsuz akici oynuyorum ayarlar da ultra falan

  • cimmiwhite  (09.01.16 18:29:15)
bence ssd'den değildir.

  • king lizard  (09.01.16 18:31:25)
overclock yap hocam. gta işlemci de ister sadece ekran kartıyla bitmez iş.

  • haci aday adayi  (09.01.16 18:38:13)
overclock yapmıştım bir ara ama yine takılmalar oluyordu. benim hdd baya dolu far cry 3-4 assassins creedler falan. ben ssd'den olabileceğini düşünüyorum çünkü müthiş farkediyor. bilgisayar bile 3 saniyede açılıyor.

@cimmiwhite ssd var mı sende?
  • freetakilir  (09.01.16 18:45:59)
ssd ile alakası yok, ssd oyunun hızlı açılmasını sağlar, loading ekranı süresi kısalır. oyun başladıktan sonra ssdnin hddden farkı olmaz. hard diskte bad sector var mı ona bak hdtune ile uzun tarama yapabilirsin. senin problemin çok büyük ihtimalle işlemci kaynaklı, en azından 4.3 ghz civarına overclocklaman lazım işlemcini çünkü gta işlemciye muhteşem yüklenen bir oyun. inanmıyorsan afterburnerla oyun içi cpu ve gpu kullanımına bak. sende cpu kullanımları %100'dür gpu kullanımı %60 üzerine çıkamıyordur darboğazdan ötürü bu da anlık takılmalara sebep olur.

  • haci aday adayi  (09.01.16 18:54:52)
hocam çok sağlam soğutucum var. 4.8-5 bile yapabilirim ama düzeleceğini sanmıyorum. neyse bir deneyeyim. hdd'de de bir problem olabilir ona da bakayım.

  • freetakilir  (09.01.16 19:01:58)
i5-3330 işlemci
amd hd 3850
1tb hdd
8gb ram ile fullhd orta ayarlarda oynanıyor.

senin sistemde bir pislik var.

ekleme: teknopat gibi sitelerden sistem dizmeyin.
  • cetoxim  (09.01.16 19:55:42 ~ 19:58:04)
yok hocam sistem manyak her oyunu ultra 1920x1080de oynuyorum gta sıkıntı çıkarıyor. technopat fanı değilim ama adamlar fena bir uyum yakalamış.. @cetoxim

  • freetakilir  (09.01.16 20:20:23)
bu işlemciyi kullananlardan çok fazla yorum gördüm internette gta 5'i rahat oynayamadıklarına dair.

hatta gönderdiğin videoda bile bahsettiğin anlık takılmalar oluyor bu arada. bazı ayarları değiştirip takılmalardan kurtuluyorlar. yaptıkları değikliklere bir göz at istersen.
  • king lizard  (10.01.16 00:42:23 ~ 00:48:34)