[]

adblock kullanmayanlar

nedeniniz nedir?

son zamanlarda daha cok kisi gormeye basladim, reklamlari engellemeyen.

neden kullanmiyorsunuz?

 
Bilmedikleri icin degil mi?
Bildikleri halde kullanmiyorlarsa olsa olsa site gelir elde etsin diyedir.

  • floydian  (09.01.16 13:11:22) 
bildikleri halde kullanmayanlar var, gelir dusunduklerini de sanmiyorum. kullanmak istemiyorum cevabini aliyorum genelde sadece.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (09.01.16 13:12:01) 
genelde girdikleri sitelerin reklamları rahatsız edici değildir.


  • gotic  (09.01.16 13:41:24) 
youtube reklamlarını engellemesi yeter. youtubeye girmeyen biri yoktur herhalde.


  • kurudu da  (09.01.16 14:23:20) 
az kullandığım browser a kurmadım,
çünkü bazı siteler adblock u görünce açılmıyor :)

  • titiraprap  (09.01.16 14:26:17) 
Eskiden kullanıyordum, formattan sonra yeniden yüklemedim. Birkaç yıl oluyor. Reklam görmek veya görmemek beni rahatsız etmiyor. Sitedeki reklamı biri söylemezse fark etmiyorum bile. Youtube'un reklamlı olduğunu kurudu da söyleyince hatırladım. En kötü 15 saniye sonra kapatılabiliyor zaten, o kadar süre rahatsız etmiyor.

Bir de site para kazansın ya. Özellikle çok bilinmeyen sitelerde, kişi o kadar uğraşıp siteyi yapıyor. Adblock yüzünden reklamdan para kazanamıyor. Yapmış siteyi, uğraşmış o kadar, kazansın isterim. Siteden sonuçta para ile olmasa bile bir hizmet alıyorum, kişinin emeğinden faydalanıyorum. İki reklam görmemle para kazanacaksa, kazansın. Özellikle dizi siteleri. O kadar uğraşıp yüklemişler, benim hayatta yapmayacağım iş; o yüzden reklamı fark etsem bile rahatsız etmez. Bir yandan hırsız gibi hissediyorum yaptıklarını engelleyince. Youtube ayrı da, o sitelerdeki reklamları görelim bence hepimiz.
  • aychovsky  (09.01.16 14:30:39 ~ 14:41:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.