Kurban ve Ramazan Bayramları Müslümanlara ayrıcalık mıdır?

Neden diğer dinlere böyle ayrıcalıklar tanınmıyor? Cuma namazı ayrıcalığı olunca "mahalle baskısı" yapılmış oluyor da neden bu bayramlarda kimsecikler demiyor ki "zorla bayram kutlatıyorsunuz müslümanlığın adetini kutlatıyorsunuz" diye.

Cevabı bence bu bayramlarda herkes tatile gittiği için mutlu oluyordur. Bayram kutlamayanlar için de bir güzellik yapılmış oluyor sonuç olarak.

Cuma vaktinde verile izin de namaz kılmayanlar için fazladan 2 çay 2 sigara 2 muhabbetin belini kırmak olamaz mı?

Hayır canım, mahalle baskısı olur, tatil olmaz. Ben namaza gitmediğimde benimle eşit performansa sahip namazlı niyazlı kişi terfi alıyor, bana boktan sebeplerle sarı zarflı soruşturma geliyorsa, bu işte bir sıkıntı var demektir. Kurtulun şu Sünni odaklı düşünen "ne var canım bunda yani" kafanızdan.

  • sevgikusunkanadinda  (08.01.16 16:46:38)
Bu ulkede yillarca azinliklar ezildi ama magdur numarasini hep Sunni Muslumanlar yapti. Bu nedenle anlamayacaklar. Her seye (erkek cocuklarina tecavuze bile) bir bahaneleri var. Bu nedenle onlara laf anlatmaya hic gelmez. Cahil olanlari hep cahil kalacak. 40 tane peygamber de gelse onlara bildiklerinden sasmayacaklar.

  • Traveller  (08.01.16 16:53:49)
ayrıcalık, evet. herkesin inancı ve inançsızlık için bayram olmadığına göre, öyle.

bütün bunlar yerine yılda bir hafta "herkesin bayramı" diye bir bayram olsa ve isteyen istediği gibi kutlasa hiç sorun olmazdı.

ama nerede.
  • godoşu beklerken  (08.01.16 17:01:14 ~ 09.01.16 15:25:35)