Derleme hatası

Visual Studio da basit bir sql işlemleri yapan uygulama yazıyorum fakat derleme hatası alıyorum. Sanırım Connection açık mı kalıyor yada uygulamayı çalıştıran thread bi türlü kapanmıyor mu anlayamadım. Verdiği hata aşağıdaki gibi.. Bir türlü çözemedim.
araştıdğım kadarıyla control panel den lokasyonu bile değiştirdim yemedi. Debug modu x64 ve x86 dediğimde bir defaya mahsus olarak çalışıyor sonra yine cort..

Error 11 Could not copy "obj\x64\Debug\CommandSample-06.01.06.exe" to "bin\x64\Debug\CommandSample-06.01.06.exe". Exceeded retry count of 10. Failed.

C:\Program Files (x86)\MSBuild\12.0\bin\Microsoft.Common.CurrentVersion.targets 3528 5 CommandSample-06.01.06
Error 12 Unable to copy file "obj\x64\Debug\CommandSample-06.01.06.exe" to "bin\x64\Debug\CommandSample-06.01.06.exe". The process cannot access the file 'bin\x64\Debug\CommandSample-06.01.06.exe' because it is being used by another process. C:\Program Files (x86)\MSBuild\12.0\bin\Microsoft.Common.CurrentVersion.targets 3528 5 CommandSample-06.01.06

Devexpress vb. 3rd party component kullanıyor musunuz?

  • spadram  (08.01.16 14:43:48)
uygulama dosyaya erişemiyor, başka bir program tarafından kullanılıyor diyor. görev yöneticisinden bak, vhosts......exe olarak bir dosya çalışıyorsa, program arka planda açık kalmış demektir. onu kapat tekrar rebuild yap, ctrl f5 ile de derlemeni çalıştır.

  • şapşiko  (08.01.16 14:59:46)