kaz tüyü mont :(

ben mangodan kaz tüyü mont almıştım ama duydum ki canlı canlı yoluyorlarmış hayvanları :(( gerçekten öyle mi ne olur öyle olmasın napıcam ben şimdi giyemem :( ben ördeği tavuk gibi yemek için kesilince tüyünü ayırıyorlar sanmıştım. zaten hayatımda aldığım en pahalı mont oldu bu çok üşüyorum diye kıydıydım paraya :(

montum şu:
shop.mango.com

birazdan linç edileceksin.

soruya cevap: almışsın artık giymeye devam.
  • mattiadestro  (07.01.16 17:04:02)
oncelikle mağara soğuk muyudu? her mencara onlarca kamu spotu, kampanya varken bunu öğrenmemiş olman çok ilginç.

olan olmuş artık. o kazların tüyleri boşu boşuna yolunmuş olmasın diye eskiyene kadar giy bir daha almazsın.
  • kuzey li  (07.01.16 17:08:24)
aldıktan sonra ay giymeyeyim diyince tüyler hayvana iade edilmiyor, geçmiş olsun
bilmeden almışsın bence linç edilmezsin.

ayrıca mont bana güzel gelmedi :(
  • indescribable  (07.01.16 17:09:01)
Yok o canlı yolma videolarını Yossi Kohen diye biri çekiyor, aslında hepsi yalan. Gönül rahatlığıyla giyebilirsin montunu.

  • pulsartgr  (07.01.16 17:12:35)
tabii ki canlı canlı yoluyorlar. tüyler tekrar çıkınca bir daha yoluyorlar. hayvan ölene kadar devam.

almışsın artık. ama bundan sonra almazsın umarım.
  • peggy  (07.01.16 17:15:15)
yapacak bişey yok. geçmiş olsun. o hayvanlara duyarlılığın için kullanmaya devam et. bunu kullanmayıp başka bi ürün alırsan da çocuk işçilerin ürettiği bi ürün alacaksın muhtemelen.

ciddiyim. boşver.
  • sttc  (07.01.16 17:16:46)
iade ya da değişim oluyorsa en azından tüketimi artırmamış olursun.

  • ya ben lan neyse  (07.01.16 17:17:37)
Mont çok bulunmayacak bir model değil, kaz tüyü olmasaydı keşke. Ama bu saatten sonra yapılacak en iyi şey iade olmuyorsa da ihtiyacı olan, belki montu olmayan birine vermek. En azından bir kötü bir iyi.

  • whysoweird  (07.01.16 17:34:45)
@tsirkul: şaka mı lan bu? bir üstte aynısını yazdım zaten. niye yazıyorsun bir daha aynı şeyi?

  • ya ben lan neyse  (07.01.16 17:36:26)
o değil de geçen mahallenin köpeklerini yedirirken bitane karakafa var üç bacaklı bi hayvan bu; üstümde de kaz tüylü mont vardı beni kaz zannetti hayvan üstüme üstüme nasıl saldırıyor kendimi zor kurtardım

  • hebanon  (07.01.16 17:48:03)
o değil de kaz tüyü olduğu, ürünlerin içeriğine değil başlığına yazılma şartı olmalı. aa ne güzel montmuş deyip de hediye alma ihtimalim varmış onu anladım şu an.

  • envanterbilanco  (07.01.16 18:10:08)
geçen izlediğim bir programda kesilen kazların tüylerinin mont vs. yapımında kullanıldığı söyleniyordu. tabi almanya'da oluyor bu, burada nasıl olur bilmiyorum.

program şu, bu linkten izleyemezsen eztv.ag de torrenti var: www.channel4.com
  • inheritance  (08.01.16 08:28:55)
bazı firmalar sertifikalı kaz tüyü kullanıyorlar. cruelty free falan diye geçiyor onlar ve daha pahalı oluyor. çoğunlukla outdoor firmalar kullanıyor böyle şeyleri tabi. mangodan falan beklemen hata olur

  • argent dawn  (08.01.16 08:31:46)