photoshop sorusu

selamlar. animation pencerem açık. animasyonun bir kısmından sonra tüm resimleri horizontal çevirmek istiyorum.

örneğin 1-80 frame'ler arası normal, 80'den sonrası da horizontal olmalı. ama 81 ve sonraki layerları toplu seçip horizontal çevirdiğim zaman 1-80 arası da dönüyor. bunu engellemek için ne yapmak lazım?

yanlış anlamadıysam eğer, animasyon penceresindeki layerları değil; düz normal sağda layer penceresinde gözükenleri çevirmeniz gerekiyor.

bir de tüm layerların aynı büyüklükte olması lazım. yarısı 800*600, diğer yarısı 600*800 olmaz mesela. 800*800'lük bir kare kadraj içinde istediğiniz gibi çevirebilirsiniz.
  • kobuzchu kiz  (06.01.16 20:43:18)
@kobuzchu kiz aynen öyle yapıyorum, frame'leri değil, layerlar'ı seçerek yapıyorum ama olmuyor. tüm layerların boyutları da aynı. fakat dediğim gibi 1-80'den sonraki layerları seçerek çeviriyorum fakat tüm layerlar dönüyor.

  • uuth  (06.01.16 20:45:50)
Layer panelindeyken başlangıç layerini seçin daha sonra elinizi shift tuşuna basılı tutarak en son layeri seçin, Ctrl + T sonrasında sağ klik yaparak Flip Horizontal yapın.

Başlangıç ve son layer dediğim kısım; Horizontal yapmak istediğiniz layerları kastettim.
  • sorumatik  (06.01.16 20:49:45 ~ 20:51:21)
image>image rotation seçeneğiyle yapıyorsanız hepsini döndürür.
sorumatik'in dediği gibi yapınca olması lazım.

  • kobuzchu kiz  (06.01.16 20:54:51)