Bilgisayar ile ilgilenenler yardım - ekran sorunu

merhaba öncelikle. şimdi benim lenovo y serisinden bi laptopum var. yeni sayılır bikaç ay oldu alalı ama ekranda yatay çizgiler oluşup kayboluyor sık sık. ara sıra çizgiler yoğunlaşıyor ve ekran tümüyle kapanıyor. kapağı kapatıp uyku moduna geçip tekrar açmadan da düzelmiyor. sorun nedendir sizce?

ekran kartı sürücüsünü güncelleştirin.

  • 1adam  (06.01.16 20:38:52)
güncel ancak sorun hala devam ediyor

  • dog day afternoon  (06.01.16 20:39:58)
sorun neyden kaynaklı olabilir? ekran kartı mı ram mi kablolar bağlantılar mı?

  • dog day afternoon  (06.01.16 20:43:41)
sürücünün eski sürümünü deneyin.
çözünürlük ve ekran yenileme degerini düşürün. (hertz değeri)

tabi hepsini ayni anda değil sirayla deneyin. bir de notebook u sert zeminde kullanin. yatak yastik üstünde atesi çıkar.
  • 1adam  (06.01.16 20:56:40)
mevcut sürücüyle ekran yenileme hızını 60 hertzden başka değiştiremiyorum. eski sürücü kurdum şimdi. bakalım devam edecek mi

  • dog day afternoon  (06.01.16 21:07:43)
bana donanımsal problem gibi geldi. test etmek için belki bir harici monitöre bağlayabilirsin, onda da çizgiler varsa sürücülerden falan kaynaklı olabilir. ama dediğim gibi bence donanımsal ve servise vermekte fayda var.

  • gezgin rocker  (06.01.16 21:48:02)
anakarttan lcd panele giden sokette birseyler olabılır. servise vermen en dogrusu, yazılım değildir o.

  • anonymice  (06.01.16 21:50:15)
en güncel bilgi: yazılım değilmiş. donanımdan kaynaklı problem varmış ve serviste 20 işgünü içerisinde tamir olmadığı için iade aldılar. teşekkürler hepinize

  • dog day afternoon  (24.03.16 21:05:12)