Cam Çaydanlık ve Tencere Hakkında

Merhaba

Cam çaydanlık ya da cam tencere kullanmayı tavsiye eder misiniz? Ateşli ocakta sorun çıkarırlar mı acaba?

Saygılar

direkt ateşe koymamaya dikkat edersen çıkarmaz.

  • sutlu nescafe  (06.01.16 19:42:15)
Cam çaydanlık hiç görmedim.

Ama cam demlik var bazı elektrikli su ısıtıcılarında, o da ocakta değil biliyorsunuz.

Tencere olarak da borcam türü fırın kapları var. Ancak onlar da ocak üzerinde kullanılmaz, sadece fırın için.

Cam her zaman en sağlıklı seçenektir, alüminyum ve plastik yerine cam kullanmak daha doğru genel olarak mutfakta.

Doğrudan ocaktaki ateş üzerinde kullanılan cam ürün çıktı mı bilmiyorum, normalde kullanılmaz çünkü çatlar. Ocak üzerinde kullanım için en sağlıklısı çelik, kaliteli olmak şartıyla.

(Teflon ürünler çoğunlukla ne yazık ki alüminyum gövde üzerine kaplamadır bu arada, seramik görünümlüsü, graniti vs de dahil, dolayısıyla çizilme vs olduktan sonra pek kullanılmamalı).
  • cymbelina  (06.01.16 20:15:26 ~ 20:17:27)
1 yıldır cam çaydanlık kullanıyorum direkt ateşe koyuyorum hiç bir şey olmuyor hem suda daha çabuk ısınıyor . ısıda saatlerde dursada hiç bir şey olmuyor hem sağlıklı hemde çaya o metal tatlar geçmiyor.

  • gokch3  (06.01.16 20:17:15 ~ 20:19:08)
evde 20-30 yıllık bir cam demlik var, ıhlamur vs için kullanıyorum, bildiğimiz ocak ateşinde. şahane olay.
böyle bir şey: s-media-cache-ak0.pinimg.com

  • kobuzchu kiz  (06.01.16 20:46:14 ~ 20:46:22)
Ve sizler sayesinde acayip aydınlandım şu an:)) Artık bambaşka bir insanım bu çaydanlığı gördükten sonra, artık hayata başka gözlerle bakıyorum:)

Ve fakat bu durumda, alaşımını merak da etmedim değil ateşe dayandığına göre. Ayrıca şu durumda borcamın da alaşımını merak etmeye başladım. Buradan yetkililere sesleniyorum, açıklayın bu alaşımları.
  • cymbelina  (07.01.16 00:52:01)
cam tencere sulu şeyleri pişirmek için iyi (ör.kuru fasülye), taneli şeyleri kuru olarak pişirmek için kötü (ör.pilav)

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (07.01.16 10:03:07)