Mutfakta hangi bıçakları kullanıyorsunuz?

Mutfak bıçaklarından yana yüzüm gülmedi, lazer kesim olanları alıp alıp kullandık ama bir süre sonra köreldiler, törpületebileceğim bir yer de bilmiyorum.

Bu vesile ile ben de mutfak için bıçak seti alayım dedim. Bu sefer söz tek tek ellerimle yıkayacağım :) Makineye atmak yok. Şöyle pahalı olmayan, kullanışlı, uzun süre götürecek bir set var mı bildiğiniz, kullandığınız veya önerdiğiniz?

bunlardan hem kendime, hem de anneme aldım. daha önce işkence çektiriyormuşum diyorum kendime.

www.ikea.com.tr
  • inheritance  (06.01.16 13:02:19 ~ 13:02:56)
cookplus'tan aldım.

www.cookplus.com

fiyatına göre iyi.

tam olarak şu.

www.cookplus.com
  • [silinmiş]  (06.01.16 13:21:27 ~ 13:23:28)
urun.gittigidiyor.com

Valla bu harika bir set. Evladiyelik yani...
  • mza  (06.01.16 13:53:41)
Pahalı olmayan kriterler arasındaydı :)

  • dessy  (06.01.16 13:56:35)
tefal zen. seramik bıçak, 50 lira.

o kadar memnunum ki, anlatamam.

edit: 39 lira olmuş, tam olarak şu arkadaş.
tefalshop.com.tr
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (06.01.16 14:08:07 ~ 14:12:45)
madem fiyat gittikçe artıyor, şunu önereyim ben de;

www.kliksa.com

baya uzun süre götürür. şaka bi yana, yerel bıçakçılara baktınız mı? işi bilen ustalar çok güzel bıçaklar yapar. çünkü bıçakta önemli olan hammadeden çok işçiliktir. su verme, ağız açısı, geometrisi vs.
  • icim urperiyor  (06.01.16 14:10:48)
Sürbısa! Sürmene bıçağı satıyor abiler, 20 lira civarına alınabiliyor ve daha önce hiç bu kadar mutlu etmemişti bir bıçak beni.

  • offred  (06.01.16 15:56:28)
sürbisa kesinlikle.

  • denne  (06.01.16 15:59:00)
victorinox

  • mesgul ve huzursuz  (06.01.16 16:15:34)