pdf'ten indesign'a

bu yapabilecek bir program veya bir yöntem var mıdır? eğer varsa yaklaşık 4-5 saatlik çalışmayı çok kısa sürede halledebilirim...

Not : ai. formatından da aktarım mümkünse yapabilrim...

indesign ı lisans sorunu nedeniyle çok kullanamadım ancak her ikisi de adobe ürünü. aslında indesign sorunsuz açması gerekir? açmıyor mu? taranıp pdf yapılan bir döküman yerine direkt export edilmiş birşey ise sorunsuz açması gerekir.

  • o kadar da degil aga  (06.01.16 11:08:30)
şimdi indesin kulanmadm ama adasın dedigi gibi import dedigin zama falan acması gerekiyor.

  • all girls dream  (06.01.16 11:14:22)
olmuyor o ya :(

tasarımdaki elementleri tek tek almanız gerek. (görsel, metin vs.)
  • selci  (06.01.16 11:14:52)
şimdi şöyle direk pdf veya ai dosyası açmıyor maalesef.... ai veya pdf dosyasını place ettiğin zaman da yazı ve görseller ciddi anlamda bozuluyor... tekrar yaparım daha iyi onun yerine...şimdi svg kaydedip deniyorum umarım olur...

  • gkhT  (06.01.16 11:16:11)
indesingnı açıp pdf dosyalarını import edebilirsin. Ama resim olarak görür üzerinde müdahele edemezsin. Yani bir yazı varsa indesingda düzeltemezsin resim olarak gördüğü için.

Eğer çok sayfaysa tek tek import yerine otomatik import eden programlar var.
  • arockm  (06.01.16 11:17:49)
Pdfteki kaliten neyse indesigna attığın zamanda öyle gelir, herhangi bir bozulma olmaz.
Muhtemelen display görüntün küçük göstermede kalmıştır.

Boş alanı sağ tıkla display performance/ hight quality olmalı onu seçince kaliteli yani orjinali gibi gösterir.
  • arockm  (06.01.16 11:19:32 ~ 11:20:21)
Ayrıca pdfteki dökümanda düzeltme yapacaksan, pdf editör programları var pit stop vs. onlarla yapman lazım ya da illuströtörde aça ama font vs sıkıntısı olabilir orada müdahele edip kapattığında otomatik pdftede düzeltilmiş olur.

  • arockm  (06.01.16 11:24:59)
illustrator da direk parçalıyor diye hatırlıyorum pdf dosyasını, ordan da indesigna atabilirsiniz

  • janavarorion  (06.01.16 11:28:22)