Hızlı transfer yapacak USB->USB kablo

Merhaba,

WD bir harici disk var elimizde. Ağa bağlı, ama ağdan yüksek boyutlarda transferler uzun sürüyor, bilgisayarı açık bırakıp gitsem ağda en ufak bir problem olduğunda hata verip yarım bırakıyor. Bu arkadaki USB girişinin yanında SS yazıyor(Caps), Solid State anlamında mı(Superspeed 3.0mış galiba)? Buradan Mac kasaya bağlayacağım.

En hızlı aktarımı nasıl yaparım? Normal bir USB -> USB kablo işimi görür mü? Teknosadan falan mı alayım ya da? Öneriniz var mıdır?

En aşağı 500GB veri aktarılacak bu arada. Ağdan yollayınca 30GB bi saat sürüyor.

Teşekkürler.

1. SS solid state anlamına gelmiyor. Bunlar solid state disk değil. Solid state diskler çok küçük oluyor.
2. Görseldeki USB girişi USB3.0, bilgisayarın da USB3.0 noktası olmalı. aksi halde 30GB / sa gayet normal. Eğer USB3.0 noktası varsa bilgisayarda USB->USB iş görür.

  • himmet dayi  (06.01.16 10:03:03 ~ 10:03:11)
male to male 3.0 usb kabloyla bağlayabilirsin.
www.amazon.com

  • cetoxim  (06.01.16 10:04:56)
abi bu kabloyu amazondan almaktan daha erken temin edemez miyim? taksim teknosa ya da media markt te yok mudur mesela?

  • nilmiye  (06.01.16 10:43:04)
  • mr.goodcat  (06.01.16 10:54:35)
wd mycloud değil mi bu? o usb girişi sadece ek bellek takmak için diye biliyorum.

  • passion rules the game  (06.01.16 11:29:32)