[]

Nefes almayı unutmak

Gergin zamanlarımda nefes almayı unutuyorum. Düzgün nefes alabilmek için n'abmalıyım?
 
anlamsızca güldüm, cevabın bende değil.
hayrına up

  • sanquis  (06.01.16 00:43:33) 
Spor.

Önemli olan hayatta kalma icgüdüsü. Nefes almayi unutmak dur haci, ben bi kivrilip ölüyorum demekten farkli degil. Spor yap, gerginlige bagli kitlenmelerin azalir, bedenin daha düzgün tepkiler verir.

Bu ne lan, biraksan öleceksin.
  • aynadakiyabanci  (06.01.16 00:51:15) 
farkettiginiz an, icinizden 7'ye kadar sayarak yavasca nefes alin, birakirken de 7'ye kadar sayin. ve diyaframdan alin en onemli kismi. diyafram kasi gelistirme egzersizlerine bakin. karina bastirip bir seyler yapiliyordu.


  • bir varmis bir yokmus  (06.01.16 02:12:00) 
hacim oyle bisi yok. sen istesende nefes almayi unutamazsin. sen de kaygi bozuklugu olusmus nefesini gereksiz yere dinliyorsun. nefes olayi senin istemin disinda beyin sapi tarafindan kontrol edilir. Yani son kez soylersek nefes almayi unutamazsin o senden habersiz devam eder.ama istediginde kontrol edebilirsin. inanmiyorsan kafani bir kova suyun icine sok ve bekle olmadi agzini ve burnunu kapa ve bekle bak bakalim unutabiliyor musun?

Ha duzenli nefes icin nefes egzersizi yapman lazim. bunun icin nefes alirken karnini sisirerek 3 kadar yavas bir sekilde sayiyorsun (yaklasik 3 sn yani) nefesini 6 ya kadar sayarak yavas yavas veriyorsun, bu sirada nefes verirken kendine rahatla ve gevse diyebilirsin. gecmis olsun hic bisi olmaz turp gibisin.
  • tezek  (06.01.16 07:03:18 ~ 07:03:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.