Ad soyad mail alamıyorum, kombinasyon denedim.

Birkaç haftadır deniyorum farklı mail sağlayıcıları. Olmadı yahu, geç kalmışım. Neyse soruya geleyim. Soyad - memleket plaka kodu - ad denedim oldu. Resmi yazışmalarda vs bunu kullansam nasıl olur sizce?

Karaca35ali@gmail.com gibi yani.

çirkin bence. ad-soyad-doğum yılının son iki hanesi al derim.

  • devilred  (05.01.16 23:50:02)
noktalı denedin mi?

ali.karaca ya da karaca.ali gibi? rakam olması pek hoş olmuyor.
  • mahone  (05.01.16 23:50:07)
Cengizkurtoglu.ck@gmail.com
Kurtoglucengiz.kc@gmail.com filan denediniz mi? Öyle otuzbes filan ne biliyim.

  • hic sikilmadan seks yaparim  (05.01.16 23:50:16)
şirket maili alsan nasıl olur? alikaraca@sirket.com gibi veya o araya istediğini yazabiliyorsun.

  • freetakilir  (05.01.16 23:51:02)
Rakamlj mailler bana resmiyetten cok uzak geliyor. Farkli bir sey tavsiye ederim. Atiyorum karacaa gibi. Yaraticiligimin zirvesinde degilim su an ama ad soyada gore kismi kisaltmali falan seylere yonel bence.

  • floydian  (05.01.16 23:51:20)
ad soyad tam kullanılmayacaksa ya da saçma sapan harf eklemeleriyle kullanılacaksa adres almaya hiç gerek yok benim gözümde de.

  • devilred  (05.01.16 23:53:39)
alikarraca@gmail.com

  • sudo su  (05.01.16 23:54:19)
Şirket maili hariç dediklerinizi denedim. Şirket maili alamıyorum çünkü şirketim yok, bi de şirketi olmadan da alınabiliyo sanırım ama biraz pahalı diye duydum.. Teşekkür ederim herkese.

  • buffy de vampir sayılır  (05.01.16 23:54:49)
Devilred, biz mail atmayah mı gurban?

  • buffy de vampir sayılır  (05.01.16 23:56:12)
resmi yazışmalar için dedim bunu, normal yazışmalar için istersen dagdakicobanayazgozlebakankuzu diye al yani :)

  • devilred  (05.01.16 23:58:42)
çirkin.

soyadın ve adının ilk 2-3-4 harfini dene
  • sanquis  (05.01.16 23:58:52)
alacaksan adsoyad0@gmail.com falan al en olmadı

  • sanquis  (06.01.16 00:01:50)
Eğer önemliyse yıllık 50 liraya falan domain ve hosting alıp kendi domaininden bir mail oluşturabilirsin. Mesela ali@alikaraca.com gibi. Bunu da kullanım kolaylığı açısından gmaile yönlendirirsin, ayrıca gmaile gönderen adresi olarak da ali@alikaraca.com'u tanıtırsın gayet güzel olur. En resmi ve en iyi böyle olur.

  • slayerrr  (06.01.16 00:13:02)
@outlook belki olur.

benim 5 harfli ismim@outlook.com'um var hehe

ismin mehmet yilmaz gibi bi şeyse normal tabi.
  • supergirl  (06.01.16 00:13:47)
mevcut maillerinden birisine protonmail'den davetiye iste. 1 hafta içinde geliyor. o 1 hafta bir şekilde idare edersin zaten, sonrasında daha havalı bir mailin olur. protonmail davetiye usulüyle çalıştığı ve çok yeni olduğu için yüksek ihtimalle ad-soyad kombinasyonunuz henüz alınmamıştır.

  • timbirlak castin  (06.01.16 00:15:26)
Yıllık 25 tl'ye domain adresi alıp kendi emailini yarat. Email forwarding hizmeti ile ek ücret olmadan gmail adresine yönlendir. Namecheap.com'da var bu hizmet.

benim email adresim mail@(ismim).com şeklinde. Kardeşimin de öyle. Çok eğlenceli.

ama en iyisi domain satın alıp yandex'e bağlamak.
domain.yandex.com
  • harzem  (06.01.16 00:28:03 ~ 00:35:32)
ismsysm@hotmail.com

gibi kullanıyorum. çoğu yerde kodluyorum izmir samsun manisa

gibi.

kardeşimin maili de şöyle

isim.ssoyisim@hotmail.com

dedim ona benim gibi yapalım yok dedi.

kolay gelsin
  • indescribable  (06.01.16 00:44:08)
bence epey saçma.

  • beeyore  (06.01.16 01:01:11)
domain al, 20 lira.

yandexe devret, beleş.

istedigin kadar @domain.com olarak mail açarsın.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (06.01.16 01:04:19)
Protonmail.ch adresine git, listeye gir. Hem cok güvenli ve temiz bir adres, hem de betada oldugundan her ad neredeyse su an bosta.

Johndoe adi bile yoktu gecen haftaya kadar sen düsün. Ilk alinanlardan biri bu.

Bu arada adim soyadimda okulumda iki tane, soyadimdan sinifimda 5 tane daha vardi. Sen düsün, isim soyad vs her sey alinmis. Sonuna 81 ili denedim eskiden, alinmis, böyle is mi olur. Noktali alirsan sikinti, noktayi unutup baskasina mail atarlar, gmailde noktali alamazsin da zaten.

Care protonmail
  • aynadakiyabanci  (06.01.16 01:05:26)
@mail.com uzantılı almayı denediniz mi?

  • hic sikilmadan seks yaparim  (06.01.16 06:13:04)
plaka çok çirkin oluyor mail adreslerinde.

  • kuzey li  (06.01.16 06:24:46)
kimlik fotokopinizle nic.tr'ye başvurun adisoyadi.com.tr domain adresi alın. ben size mail için ücretsiz hosting sağlarım. böylece adi@adisoyadi.com.tr vs. vs. istediğiniz kombinasyonda mail alabilirsiniz.

  • şapşiko  (06.01.16 06:56:26)
@hotmail.com.tr olarak deneyin bir de, belki alınmamıştır henüz

  • boyalı kuş  (06.01.16 07:24:15)
Mail.ru dan deneyin bir de.

  • westblack  (06.01.16 08:24:00)
@kahkaha.com vardı bi ara.

  • dunyatuhaf  (06.01.16 08:53:57)
uydunet kullanıyorsan o da veriyordu sanırım mail.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (06.01.16 13:41:32)
burakpeksever@hotmail.com değilde

benimki şu şekil brkpksvr@hotmail.com

burak peksever kişisiyle alakam yoktur.
  • gliderpilot  (06.01.16 14:42:01)
hotmail.it hotmail.fr ne bileyim başka ülke mailleri denedin mi? ben it'li olanı adım soyadım olarak kullanıyorum.

  • olutaklidi  (06.01.16 14:59:13)