[]

adres değişikliği nasıl oluyor

ikametgah değişimi nasıl oluyor? nereye gitmem lazım.
 
nüfus müdürlüğünden yapılıyor. gidip yeni adresini söyleyeceksin onlar da sana bir kağıt verecekler onu taşındığın yerdeki muhtara vereceksin.

eğer e-imza, mobil imza kullanıyorsan e-devletten de yapılıyor.
  • historien  (05.01.16 12:19:27 ~ 18:27:28) 
Adina bir fatura olmadan nufus mudurlugune gidersen bise yapmazlar. Geri kalan prosedur historien'in dedigi gibi


  • şubatsonrası  (05.01.16 12:30:45) 
Adınıza fatura olması şart değil. Oturduğunuz evde hala başka birisi ikamet ediyor görünüyorsa o zaman isteyebilir, onun dışında istemez. Ayrıca fatura yoksa kira sözleşmesi de yeter. Ev sizinse tapu da yeter. Muhtara vermeniz gereken bir kağıt da yok; nüfus müdürlüğü işleminizi anlık yapar, sistemde de anlık güncellenir, e-devlet üzerinden de kontrol edebilirsiniz.


  • Abdurrahman  (05.01.16 12:35:02 ~ 12:36:04) 
Mobil imza kullanıyorsan internetten yapabilirsin.


  • poseidon1  (05.01.16 12:46:29) 
sözleşme yeterli değil kesinlikle fatura istiyorlar. eyüp nüfüs müdürlüğüne gittim geri döndüm


  • zenc  (05.01.16 14:22:13) 
nasıl oluyorsa sanırım farklılıklar var. ben geçtiğimiz ay anlattığım şekilde yaptım.

nüfus müdürlüğüne giderseniz fatura falan gerekmiyor. daire dolu görünüyorsa belki o zaman sözleşme yahut fatura gerekebilir.

muhtara vermeniz gereken bir kağıt var. zira bana verdikleri kağıdı muhtarlığa vermedim ve sanıyorum bu sebepten e-devlette halen eski adresim görünüyor.

ha tabi eğer sözleşme ve faturanız varsa hiç nüfus müdürlüğüyle uğraşmayıp muhtara gidiyorsunuz onlar hallediyor.
  • historien  (05.01.16 18:27:15 ~ 18:32:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.