[]

ABD'de İphone 6s fiyatı

Fiyat bilgisini nereden öğrenebilirim? İngilizce bilmediğimden google aramasında nereye bakacağımı şaşırdım...Yani oradan gelecek arkadaşa sipariş vericem de parasını hazır edeyim...
 
  • la traviata  (04.01.16 11:43:23) 
(git: www.apple.com)


  • greenplease  (04.01.16 11:44:08) 
6s 649, 6s plus (buyuk ebatlisi) 749 dolardan basliyor.
kac gb istedigine gore vs degisiyor, linkte gorebilirsin.


ayrica linkte "sim free" yi secmeniz gerekiyor.
  • la traviata  (04.01.16 11:45:51 ~ 11:48:22) 
www.amazon.com

unlocked ya da international bakmanız lazım

amazon normal satış fiyatlarına göre daha ucuz fiyat verir normalde. bestbuy vs gibi bi yerden alacaksa 100 dolara kadar fark olabilir, aklınızda olsun.
  • halanne  (04.01.16 11:45:55) 
yalniz bu fiyatlarin uzerine satildigi eyalete gore %8-10 arasi vergi ekleniyor.


  • disq  (04.01.16 11:45:59) 
store.apple.com/us ya da store.apple.com/uk ya da store.apple.com/tr
adreslerin sonundaki ülke kodunu değiştir. Ülkelerin fiyatlarını karşılaştır.
Ben ispanya'dan aldım mesela bin lira tasarruf edeceğimi gitmeden hesaplamıştım.

@disq vergi eklerinin yanı sıra vergi iadelerini de hesaplamalı. şu havalimanında form doldurup vergi iadesi aldığımız, adını unuttuğum sistem. Mesela İspanya'da %17 kdv dahil fiyatla satılıyor ürün. Havalimanında %13'ü iade ediliyor.
  • cliquot  (04.01.16 12:23:00 ~ 12:24:18) 
@cliquot ABD'de vergi iadesi diye bir konsept yok.


  • disq  (04.01.16 16:40:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.