Tefal Actifry mı Philips Airfryer mı ?

sorum aslında açık son 2 saattir araştırıyorum. ikisinide kullanan bir allahın kulu yok mu ? sadece patates kızartması ve paneli tavuklar için istiyorum. zira evde bir tane aldığımdan beri kullandığım 1,2 litrelik tefal fritöz filtra one var, hatta alırken özellikle bunu seçtim yağ değişimini daha geç yapalım diye ama yine temizlemekten annem artık bıktığı için bunlara bakıyorum. alırsam 2. el alırım ikisinden birini zaten sıfırına o kadar para vermeyi düşünmüyorum. biri benim gibi kızartma manyağına bir şey söylesin. ayrıca tefal ise actifry mı yoksa actifry express mi? dediğim gibi ikinci el almayı planlıyorum. temizliği basit olsun.

not: zaten çok uzun süredir feast markasının ince çubuk dondurulmuş patateslerini kullanmaktayım

edit: delonghi multifry da varmış onu kullanan varsa onunda fikrini alabilirim.

Actifry, 1 yıldır kullanıyorum evde. Dünyadaki en güzel şey be

  • mrvengeance  (04.01.16 02:58:27)
@mrvengeance peki actfry expres mi normali mi iyi airfrye denediniz mi ?

  • kemal ulas barmanbek  (04.01.16 03:12:46)
normali, airfry denemedim ama fresh patatesleri çok temiz kızartıyor. bizde feast kullanıyoruz, özellike ofiste hayat kurtarıyor

keza kestane ve irmik helvası bile yapıyoruz
  • mrvengeance  (04.01.16 03:39:37 ~ 03:39:52)
@mrvengeance hocam o tarifleri anlatsana ya :)

Actifry büyük olandan var bende bir kiloluk mu neydi sanırım. Çok güzel az yağ falan ama çok uzun be hocam. Sadece patates kızartmasıyla beni doyurması için 2 parti falan gerekiyor her parti 35 dakika falan. Çoğu zaman üşeniyorum çoğu zaman vaktim olmuyor yapmıyorum yani o kadar uzun. Onun dışında memnunum ama temizlemesi dışında bir de malzeme kalitesiz gibi biraz aldığım hafta kapağı tutan küçük parça kırılmıştı. Belki de ben hayvanım bilmiyorum.
  • Giovanni Pipitto  (04.01.16 04:01:00)
@Giovanni pipitto yok sen hayvan değilsin bir çok işi aynı şeyi söylemiş çok dandik diyorlar malzemesi. o değilde 1 kg patatesle harbiden doymuyormusun yoksa 1 kg patates almıyor mu alet? (dondurulmuş patateslerin bir paketi 1 kg ) ben onun yarısıyla doyuyorum da ona şaşırdım

  • kemal ulas barmanbek  (04.01.16 05:34:55)
Yani çoğu zaman bir kilogramlık paketi yediğimde doyurmadı ama kesti idare ederim bir süre düşüncesi oluyor. :)
Airfry nasıl acaba havalı falan diyordu sitesinde hoşuma gitti o da böyle yavaş mıdır?

  • Giovanni Pipitto  (04.01.16 10:45:34)
@Giovanni pipitto evet o çok daha hızlıymış ama patatesleri daha kötü yapıyormuş youtube dan actifry vs airfry yazdım baktım. birde kapalı olması canımı sıktı yani çıkmayan yerleri kirlenebiliyormuş ( bezle temizleniyormuş kolayca) ama actfiry express alcam sanırım

  • kemal ulas barmanbek  (04.01.16 12:12:48)
bizde actifry 1,200 kiloluk var, biz 4 kişilik bir aileyiz, patates kızartınca ya da pilav yapınca bize yetmiyor yani. keşke 2 kg olsaymış diyoruz.
patatesler pişince büzüşüp kalıyor. bir de patatesleri kızartmak 35 dk sürüyor bence az değil.
ekspressi araştırın diycem de bu sefer patatesler hamur kalabilir, ondan korktum.
yani genel olarak actifry'dan memnunuz. tavsiye ederim. philips hakkında fikrim yok ama philips de kötü mal üretmez. arada fiyat farkı çoksa philips de alabilirsiniz.
  • biz de yeni kalkmistik  (04.01.16 12:22:22)
aa tek ayı benim sanıyordum valla ben kardeşimle actifry'a 1,200 kg patates atıyorum yanına da tavuk falan yapmazsam mümkün değil doymuyoruz. hiç 1 kg patates yemiş gibi hissetmiyosun, patatesler incelip büzüşüyor kendinden geçiyor.

  • biz de yeni kalkmistik  (04.01.16 12:24:13)
@biz de yeni kalkmistik aslında söylediğiniz mantıklı, siz hayvan değilsiniz üründe yağ olmadığı için haliyle doymak için çok yemek gerekiyor çünkü üründe yağ yok buda nerden baksan en az 500 gr fazla patatese eşit oluyor . ben normal 1,2 litrelik fritözde 250-500 gr yiyorsam bunda 1 kiloyu geçer

  • kemal ulas barmanbek  (04.01.16 14:07:55)
patates için alacaksanız almayın bence.

fırını 220 dereceye ayarlayıp, tepsiye yağlı kağıt serin. dondurulmuş patatesleri üzerine koyup 30-35 dakika pişirin, aynı şey oluyor.
  • red g  (04.01.16 14:10:49)