[]

Akım korumalı priz gerekli mi

www.mediamarkt.com.trıko-90117405-multi-let-dörtlü-priz-anahtarlı-topraklı-kablolu-çocuk-korumalı-5-metre-1137889.html

Mesela üstteki. Tv için alacağim bunu. Gerek var mıdır yoksa sıradan 3lü prize devam mı.


 
bulunduğun yere göre değişiyor. eğer çok elektrik gidip gelen, akım değişimi olan bir yerde oturuyorsan alman mantıklı. stabil elektriği olan bir yer için gereksiz bence.


  • ok computer  (03.01.16 22:56:12) 
Verdiğin link hatalı sanırım.Koruma akıma karşı değil gerilim piklerine karşı olmalı.Surge protection


  • turkuaz  (03.01.16 23:00:33) 
link hatali, bit.ly vsden kisaltip paylasabilirsin, mobilden ugrasmak zor oluyor. bu arada @turkuazin dedigi dogru. yillarca kullanmayip sorun olmaz dersin, bir gece yakinlarda trafo yanar, o gün tüm hassas aletlerin, televizyon, bilgisayar yanabilir. ben mesela ufak tefek seyler icin degil ama bilgisayarmis, akilli aletlermis, sarj cihazlariymis gibi seyleri hep korumali prizden kullaniyorum. dalgalanmalari ne kadar engellediginden emin degilim, ama peak yasarsan priz ilk bozulan kisim oluyor ve aletlerini koruyor. hatta brennenstuhl gibi markalar, 10000 euro gibi paralara kadar, eger priz basarisiz olursa geri ödeme yapmayi kabul ediyor. türkiye icin gecerli mi, ne kadar sözlerinde dururlar bilmiyorum, ek bilgi olarak söyleyeyim dedim,


  • aynadakiyabanci  (03.01.16 23:05:09) 
evde küçük çocuk yoksa almana hiç gerek yok veyahut normal prizi çocuğun ulaşamayacağı bir yere de yerleştirebilirsin. akım dalgalanması diye bir şey yoktur eğer voltaj dalgalanması varsa regülatör almalısın.

www.mediamarkt.com.tr
  • cevizlikarpuz  (03.01.16 23:06:37) 
@cevizli karpuz regülatör söz konusu geçici piklerde işe yaramaz.Regülatörler daha uzun süreli gerilim iniş çıkışlarını regüle etmede kullanılır.Konunun teorik boyutu karmaşık.Mesleğimle de ilgili olduğundan bu konuya bir hayli eğilmiştim.Transient piklere karşı voltaj regülatörü kullanmak şeklinde bir çözüm yok.


  • turkuaz  (05.01.16 00:22:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.