[]

göz altındaki küçük yağ bezeleri

selam,

göz altımda mini mini yağ bezecikleri var, iğne başı gibi, bazen azalıyorlar sanki... bunları geçirmek için ne kullanabilirim.

iyi geceler.

 
yağlı yemeyi kesersen bir müddet sonra gidiyorlar. benim gibi takıntı haline getirirsen, uzun süre buhar banyosu yaptırıp steril iğne ile delince içinden o yağ çıkıyor.


  • pinman  (03.01.16 20:00:24) 
Beyaz yağ bezelerinden bahsediyorsun değil mi?

Doktorun demesine göre yağlı yemeyeceksin beslenmeni diyet yaparak düzenleyeceksin o zmaan geçer demişti dokyor. Yağlı beslenmekten oluyor demişti.
  • filipis  (03.01.16 20:06:23) 
yağlı yemekler ile aram pek yok, cips, kızartma kesinlikle kaçtığım şeyler.

cildim yağlıdır ama...

@pinman bahsettiğin kür nasıl bir şey buhar banyosu evde hazırlamak mümkün olabilir ama iğne kısmını anlatır mısın ?
  • kulustur  (03.01.16 20:17:35) 
ben de zamanında yine buradan birinden öğrenmiştim. bir kaba sıcak su koyup başına da havlu örtüp kabın üzerinde 2 şer dakika aralıklarla yüzüne buhar tutup onları yumuşatıyorsun. daha sonra normal iğne ile de olur ama sterilize etme kısmı sancılı olduğu için eczaneden "steril iğne ucu" alıp bezelerin üzerine batırıyorsun. sonra da normal sivilce gibi sıktığında içi boşalıyor.


  • pinman  (03.01.16 20:24:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.