Iphone şarj kablosu beni delirtsin mi?

Gittim apple shop a orijinal şark kablosu aldım ki dayanıklı olsun, sıkıntı çıkarmasın. Sonra eve geldim, cihazı taktım, “This cable or accessory is not certified and may not work reliably with this iPhone.” dedi, şarj etmiyor. Birkaç farklı şarj kafasında ve bilgisayarın usb girişinde denedim, sonuç aynı. Peki dedim aldığım yere gittim, eleman orda deneyince şıp diye çalıştı, şarj etmeye başladı. Tamam o zaman dedim, tıpış tıpış eve döndüm, yok şarj etmiyor. Ne yapayım? Delireyim mi yoksa sabaha mı bırakayım? Mantığı ne olabilir bu saçmalığın??

farklı usb portlarında denedin mi?
mağazada senin telefonunda mı test ettiniz?

  • sttc  (03.01.16 18:27:24)
Farklı usb portlarda da şarj cihazlarında da denedim. Mağazada hem adamın telefonuyla hem benimkiyle denedik. Tek fark, mağazada macbook un usb portuyla deneme yapmıştık, bende de macbook yok. Bu nedenle fark edebileceği de pek mantığıma yatmıyor zaten. Çözemedim mevzuyu

  • kartonpiyer  (03.01.16 19:11:53)
kablo sonra kendi kendine duzeldi. ilginc

  • kartonpiyer  (13.01.16 15:06:18)