uyku düzeni

bri süredir güneşi görmedim desem yeridir, sürekli karanlıkta yaşamaktan depresyona girdiğimi düşünüyorum. en erken sabah beşte yatıyor va 2-3'den önce uyanmıyorum hatta dün iyice işin cılkını çıkartıp aksam dokuzda uyandım.(yuhh o kadar uyunurmu diyenlere katılıyorum)
bu saatte uyanık olmamıda henüz uyumamama borçluyum, ama artık herkes gibi insani saatlerde yatıp insanı saatlerde kalkmak istiyorum. eskiden 12'de kalkınca günüm öldü diyordum şimdi 12de kalkınca wooow bu gün erken kalktım diye seviniyorum.
uyku düzenimi nasıl geri kazanırım?

not: daha yazın başına gece 12-1 gibi yatıp en geç 9'da kalkıyordum.

sabah erken kalk 6-7 gibi. çok uykun varsa da uyuma kahveyle falan dayan. akşam uykun gelince uyu. böyle 1-2 hafta devam et. sonra otomatik uyanırsın zaten.

  • freetakilir  (02.01.16 09:11:43)
bu geceden başlayabilirsin. uyuma hiç. akşam saat 2 de 3 de ada çayı iç uyu sabah 7 de kalk ertesi gün de 1 de 2 de uyu gene 7 de kalk. sonra 12 de 1 de uyu. oyle oyle kayar işte

  • zimbirik  (02.01.16 10:02:45)
gece o saatte yattıktan sonra sabah saat yedide kalkabilsem zaten uyku düzenim düzenli olur, saat maat hak getire uyanmam, hatta yanımda davul çal uyanmam.
birde adaçayının uykuya etkisi olduğuna emin misin ben galonla içiyorum daha uykumu getirdiğini görmedim.

  • kuzey li  (02.01.16 10:16:41)
Konsere git birkaç kere. Etkinlik falan yap yor kendini. Yorgunlukla erkenden uyursun 3 günden sonra da tamamsın zaten. Senin adaçayıyla işin yok. Uyuyorsun zaten ama saatleri farklı.

  • six packsiz  (02.01.16 10:42:00)
1 gün dişini sıkıp uyumayacaksın, sonra düzelecek.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (02.01.16 10:53:43)