iphone 6 ile iphone6s arasında kayda değer bir fark var mı?

iphone 4s'ini büyük ihtimalle yankesiciye kaptıran ablam bu ikisinden birini almak istiyor. ben a9 çip, 3d touch, 30 kare 4k video çeken 12 mp kamera (4s ve 6'da 8 mp imiş) dışında ciddi bir fark göremedim. bu özellikler için 400 lira fazla vermeye değer mi yoksa ''yok yaa iphone 6 alın gitsin'' mi dersiniz? özellikle 6'dan 6s e geçen çılgınlar varsa aramızda yorumlarını merak ediyorum.

ilk bir saatteki cevaplar önemli. birazdan almaya gideceğiz çünkü. diyeceğinzi varsa şimdi deyin yoksa sonsuza kadar susun! yarın ''tüh'' dedirtecek cevaplar görmek istemiyoruz.:D

valla içinizden ne geçiyorsa onu alın bende 5s var her istediğimi yapıyorum çok basit bir kullanıcıyım neden 5 vs almadım o gün en yeni modeli oydu psikolojik olarak kendimi rahatlattım.

Bence 6s alın kafanız bi süre rahat olsun. yok yeni özellik geldi acaba benim telefona uyumlumu vs derdiniz olmasın.
  • basond  (01.01.16 13:43:46)
6'dan 6s'e geçmek biraz görgüsüzlük gibi olur da, yeni telefon alınıyorsa 6s almak daha faydalı. ram'i bir kere 2gb bayağa fark ediyor. özellikle browser'da çok rahat ettiriyor.
teknik özelliklerini geçersek 6'nın herkes tarafından bilinen bükülme özelliği var, 6s'te bunun önüne geçmişler. bence 400 liraya değer.

  • mesene  (01.01.16 13:49:07)
Ben geçtim, bence değer.

  • kaptan memo  (01.01.16 13:55:35)
5s al. Ben aldim 1450ye dustu sifirlaru. 6s ile 5s arasjndaki fayda farki en fazka yuzde 5 iken 2 kat fiyat farki parayi cooe atmaktir. Tabi para derdi yoksa 6s den sasma

  • mayeskuel  (01.01.16 14:13:48)
6s al ın.

  • steve rogers  (01.01.16 15:16:47)
6s al deger kesinlikle.

  • rurouni  (01.01.16 15:37:21)
6s

  • mesgul ve huzursuz  (01.01.16 16:44:09)