vize- hangisi daha mantıklı- hesap dökümü

merhaba,
schengen vizesi için 3 aylık banka hesap dökümü alacağım. ben öğrenciyim, hesabımda o kadar para yok. babamın hesabında var. sorum şu:
babamın hesap dökümünü çıkartsam ve masraflarıma o karşılayacaktır şeyklinde dilekçe mi yazdırsam yoksa babamda para alıp kendi hesabıma atıp kendi hesabımın dökümünü mü alsam? ya da her ikisini de mi yapsam? adamlar kıllınır mı bu son andaki para akışından?
teşekkürler

Öğrenciyseniz ve geliriniz yoksa zaten anne babanızın sponsor olması zorunlu, alamazsınız diğer türlü. yalnızca hesaplarındaki parayı değil, sgk ya da emekli maaş dökümü falan da lazım. Bakmadınız mı gereken belgelere vize için?

  • whoosie  (31.12.15 10:36:04 ~ 10:36:19)
gereken belgelere bakın.
masrafları babanız karşılayacaksa hesap dökümü dışında da bir ton evrak istiyorlar.
bir geliriniz yoksa ve çalışan değilseniz zaten vize falan vermezler size tek başınıza. sponsor şart.
  • uuth  (31.12.15 11:39:47)
Bir ton evraki nerede istiyorlar ben goremedim. Babamin hesap dokumu ve masraflari ustlenecegini gosteren elge disinda bir sey istiyorlarsa link yollar misiniz cek cumhuriyeti vizesi

  • sckxyss  (31.12.15 11:44:17)
çek cumhuriyeti detaylarını bilmiyorum, ama schengen vizesi veren bildiğim diğer tüm ülkeler masrafı karşılayacak kişinin banka hesabının yanı sıra çalıştığı şirketin imza sirküsü, şirket vergi levhası vb bir yığın belge istiyorlar.

sitelerinde yazana eyvallah ama sürprize uğramamak adına önceden bir arayıp kesinleştirmekte fayda var.
  • uuth  (31.12.15 11:49:04)