Çok merak ettiğim bir soru

şimdi resimde paylaştım.

kırmızı olan yer trafik lambası
yeşil olan istikamet karşıdan karşıya geçip düz yürümek
mavi olan ise benim yaptığım.

ben karşıdan karşıya geçerken böyle yapıyorum. şimdi sorular şunlar

1-karda mıyız?
2-siz yapıyor musunuz?

yapıyorum yola göre
karda olduğumu düşünüyorum

  • basond  (30.12.15 22:41:55)
1) elbette, kârdasın. dün de vardı, pisagor bu kadar da zor değil. örneğin 3-4-5 üçgeni dersek, yeşillerden gidersen yolun toplamı 7 birim ediyor, onun yerine sen 5 birim yürümüş oluyorsun.

2) ışık ve yol durumuna bağlı. toplamda yürümen gereken mesafeyi kısaltmış olsan da araç yolunda geçireceğin süre artacağı için tehlikeli olabilir.

ciddi ciddi bu konuyu da açıkladım ya. pisagor'a selam.
  • kehanet  (30.12.15 22:43:30)
1. Kardasın
2. Yapmıyorum

  • buff  (30.12.15 22:44:48)
kardasın, kardayım, karda.

yapıyorum ben de.
  • arkburak  (30.12.15 22:46:11)
geometri?

  • Big bada bum bum  (31.12.15 00:58:57)
mantıken evet kârdasın gerçekte değilsin herhangi bi sürücü hatası bile olsa kazameydana gelse sen suçlusun suçu geçtim ölebilirsin, ölmez sakat kalabilirsin gibi gibi gibi.

mümkün olduğunca yapmıyorum.
yapacaksam da baya baya ciddi ciddi trafiği durduruyorum.
  • indescribable  (31.12.15 01:01:24)
hacı 3-4-5 üçgenini düşün mesela. sen 5'i kullanıyorsun ama biz 3+4'ü kullanıyoruz. ekstradan yürüdüğümüz +2 hem sağlığımıza kâr oluyor, hem de "3m ötedeki ışıklara gidip karşıdan karşıya geçmek yerine, 5m'lik yolu kullanmaya çalışan şahıs feci şekilde can verdi" haberlerine konu olmuyoruz...

kârda deyılsın...

ekleme: 3-4-5 örneği verilmiş, o zaman 5-12-13 diyelim. bu sefer sağlığımıza +4 birim eklemiş oluyoruz.
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (31.12.15 01:07:46 ~ 01:08:54)
Pragmatizm nedir sorusunun cevabını aynen bu çizimle örnek vererek anlatmışlardı okulda iken. Kaçıncı sınıfdaydım hatırlamıyorum.

Çok seneler oldu tabi.

O aklıma geldi.
  • ihanet kac kisilik  (31.12.15 01:13:01)
1- Kardayız
2- Yapıyorum. Yaparken de çok çakal olduğumu düşünüp keyifleniyorum :/

  • jacque  (31.12.15 01:47:18)