Gıda zehirlenmesi?

İşyerinde 3 arkadaş hamburger yedik yalnız ikimiz et diğer arkadaş tavuk yedi. Tavuk yiyen arkadaş takribi 20 dakika sonra karın ağrısı ile wc yolunu tuttu. Yaklaşık 2 saattir de durmadan gidiyor. Kusma yok midede problem yok diyor. Şu an sadece ishal. Biz tavuktan şüphelendik ama şimdi bu kızı eve gönderelim mi yoksa acile mi götürelim ne yapalım?

Türk kahvesine limon sıkıp yedi 1 saat kadar önce ve yanımızda da reflör ilaç var.

Ne yapalım? Şimdiden teşekkürler.

gidin sağlık ihmale gelmez zehirlenmiş olabilir. taze tavuk çok yararlıdır fakat bozulursa da çok kötü yapar.

  • freetakilir  (30.12.15 19:25:14)
20 dakikada bağırsaklara etki etmesi pek mümkün değil. Başka bir sorun olabilir, ihmal etmemek lazım.

  • deepfreeze  (30.12.15 19:29:10 ~ 19:30:00)
Bir acile götürün valla ya, ben de öyle olmuştum da en son tuvaletten çıkınca zangır zangır titremeye başladım, koştur koştur hastaneye gittik. 3 serum verdiler kendime geldim. Sonrasında patates, muz falan öyle şeylerle beslendim geçti 1-2 güne. Bol bol su da içsin ihmal etmesin.

  • rabbititus  (30.12.15 19:30:38)
7-8 ay evvel, bir yakınımın cenazesine gitmiştim. cenaze evine getirilen böreği yememden takribi 1 saat sonra mide bulantım ve ağrım başlamıştı, sonra ayakta duramaz hâle gelmiştim. ishal başlamıştı ve acile götürmüşlerdi beni de.

yani tek ishal belirtisi oluyor mu zehirlenmenin bilmiyorum ama birden başlaması enteresan olmuş. bence de götürün acile.
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (30.12.15 19:35:49)
acil'e gidin. eger zehirlenme ise hanburger aldiginiz yeri www.alo174.gov.tr sikayet edin.

  • 1917  (30.12.15 20:27:45)