Sahipsiz hayvana zarar verme

Bugun bir olay yasadık, kadının biri kafede kendisinden yemek bekleyen kediye tekmr attı fakat denk getiremedi allahtan. Denk gelseydi uçan tekmenin allahını görecekti zira kan beynime bu kadar sıçradığında kendimi kontrol etmekte zorlanıyorum, neyse konumuz bu degil.

Eger o tekme o kediye gelseydi, kadına uçan tekme atmak haricinde yapabilecegimiz birsey var mıydı? Sanırım kabahatler kanununa gore 300 lira civarı bir cezası var, hic değilse o cezayı alması için ne yapabilirdik, öyle bir durumda polis mi cagiricaz nasil yapıcaz?

Yer eskisehir bu arada. Kedi de sanırsam oraya alışmış bir sokak kedisi, sahipli oldugunu zannetmiyorum ama belki kafedekiler yemek filan veriyorlardır, o zaman sahipli sayılır mı?

aşı kartı falan yoksa resmen sahipli sayılmıyor ve hiçbir şey yapamıyorsunuz maalesef. bu durumdaki hayvanların sürekli beslenen kişiler tarafından sokakta da olsa sahipli sayılabilmeleri için aşıları yaptırılıp kimlik çıkartılmalı diye biliyorum.

  • piremses  (29.12.15 15:54:00)
istanbul'da ve bazı şehirlerde baronun hayvan hakları komisyonu var. şikayetçi olduktan sonra onlara başvurup olayın adli takibinde destek istenebiliyor.

  • madarch  (29.12.15 16:48:22 ~ 19:47:05)
heralde konusmaya calismak en iyisi. olur da size de hakaret eder ya da tehdit ederse dava acmak sahane olur. tabi birinin kaydediyor olmasi ya da sahit olmasi gerek.

  • bir varmis bir yokmus  (30.12.15 01:17:50)