kahve çektirmek

Merhaba kahve severler,

biz şu, www.biggshop.com makineden aldık da nasıl kahve almamız gerektiğini bilemedik. geçen gün hem tschibo'ya hem starbucksa gidip sordum, onlar da emin olamadı.makinenin üzerinde de herhangi bir öneri yok. sizce nasıl almalıyız?

mantığı espresso cezvesi gibi olduğuna göre bence espresso cezvesi için çektirin. daha ince oluyor sanırım.

  • interview with the vampire  (29.12.15 14:47:56)
kullanmadım bundan da linkteki videosunu izledim. french press için çekilmiş kahveye benziyor kullandığı kahve.

bir de şunu buldum: www.graffeocoffee.com (grind size bölümü)

özetle filtreye göre kahvenin nasıl çekileceği değişiyormuş. kumaş filtre için ince - orta ince, kağıt filtre için orta ince- orta, metal veya cam filtre için orta - iri.
  • inheritance  (29.12.15 14:48:22)
Videoda sert kağıt filtre gibi birşey kullanıyor adam gibi gördüm. Kahvecilere kağıt filtreye göre çekin dersiniz.

  • innerbliss  (29.12.15 14:54:22)
Tchibodan 50ser gram cektirip 3 farkli sekilde deneyin 3 denemede en iyisini kendiniz bulursunuz. 10 lira bile tutmaz 150 gr kahve tchiboda.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.12.15 14:54:31)
walter's
coffee manifesto
kronotrop
ministry of coffee

gibi ucuncu dalga kahvecilere giderseniz ve syphon icin cekim olmasini isterseniz yardimci olurlar. coffee manifesto'da kahve fiyatlari da starbucks'la ayni.
  • mushtopus  (29.12.15 15:10:59)
inheritance +1 hangi filtreyi kullanacaksan ona göre çekmen gerekir

  • lcha  (29.12.15 15:16:16)
bluebottlecoffee.com burası size aşağı yukarı bir bilgi verecektir. mediım - fine arası çektirmeniz gerekmekte.

  • bugraok  (29.12.15 19:27:43)