dövme yaptırsam mı?

şimdi diyorlar ki abdest kabul olmaz. dindar biri değilim, ama okb'liyim. yani bu tür şeylere çok takıyorum. bir yandan da yaptırsam hayatta ilk defa bu kadar net bir duruş sergileyeceğim.

fiyatlar nasıl değişiyor, ankara'da nereler var, sildirmek istesek kolay mı gibi sorularım var.

danke.

Sildirmek zor hatta iskence hatta imkansiz(tam olarak). Yani yaptirma.

  • floydian  (28.12.15 17:45:19)
geçici dövme yaptır hocam sen.

  • makarnavodka  (28.12.15 17:47:21)
Yaptırma. Sildirmek çok zor.

Abdestle alakası yok. Yıkanırken dermis tabakamıza kadar yıkamıyoruz. Dövmenin dinen hoş görülmemesinin sebebi Allah'ın yarattığını beğenmeyip modifiye etmek.
  • Lim5  (28.12.15 18:03:19)
dövmeyi sildirmek diye bir şey yok, unut onu.

dövme yaptırmadan önce abdest düşünecek kadar çelişki içerisindeysen hiç bulaşma zaten, dövmenin önemi de net bi duruş sergilemek, hatta bi çok insan için kendini net bir şekilde ifade etme şekli denilebilir.

olur da yaptırmaya karar verirsen cadde üzerinde 'dükkan' açmış bağrı yanık anadolu çocuklarına değil işinin ehli sanatçılara yönel, fiyat konusunda da pazarlık yapmak sıkıntılı bi sürece yol açabilir, işini güzel yapan insana parasını çok görme.
  • Kykeon  (28.12.15 18:49:39)
"Olmazsa sildiririm" kafasıyla kesinlikle yaptırma çünkü sildirmek bildiğin işkence.

Dinî yönü de şöyle: Abdestle alakası yok durumun, mürekkep alt deriye uygulanıyor. Ancak sana emanet edilen bu et ve kemikte bilerek, kasıtlı değişiklik yapman günah olabilir. Hani bu beden bizim değil ya, ölünce iade edeceğiz falan. O muhabbet. Abdestle alakası yok, din adamından biliyorum.
  • yirmisantim  (28.12.15 19:26:01)
3 tane arkadaşım var dövmeci ben nedense yaptırmadım hiç...hep 50 yaşında buruşuk tenimde komik bir dövme olmasını düşünürüm. gerek yok derim.

  • seindfeld  (28.12.15 19:35:03)
Dövme abdeste mani değil. İslami açıdan problem vücudunu modifiye ediyor olman.

  • arnold schwarzeneger  (29.12.15 08:18:04)