kedi mamasi gramaj olcme

standart bir kagit bardagi doldursam kac gr kedi mamasi olur?

80 grami nasil olcerim peki?
Bir de gunde 80 gram diyor, kac partide vermem lazim? Sabah 40, aksam 40?

  • cedex  (28.12.15 12:54:32)
25 liraya şöyle bir mutfak tartısı alın, kağıt bardakla falan uğraşmayın.

www.vatanbilgisayar.com
  • inheritance  (28.12.15 13:04:21)
Mamaya göre de gramajı fark eder.
Mama markalarının bardaklarında bile değişiyor o ölçü.
Bir mamada bardağın tamamı dolduğunda 100 gr. olur, aynı markanın başka bir mamasında 100 gr. bardağın 3'te 1'ine denk gelir.
En mantıklısı mutfak tartısı almanız. Yada mama markanızın bardağını ücretsiz veriyor veterinerler genelde.
  • dijalli  (28.12.15 13:18:09)
tartı almanıza gerek yok. bir bardak mamayı poşete koyup bakkala, markete gidin tartıyorlar. orada ölçüsünü ayarlarsınız.

kullandığınız mamaların bazılarının ölçek kabı var (hill's'in kabını mama aldığınız yerden isteyebiliyorsunuz) üzerinde mama türüne göre ölçek işaretleri var.
  • madarch  (28.12.15 17:06:02)
Kağıt bardağın altında kaç OZ olduğu yazar.
4 OZ'luk bi bardak silme doldurulduğunda 40 gram civarı alıyor.
Ona göre oranlayabilirsiniz.
  • büyük engizisyoncu  (29.12.15 23:45:17)
@büyük engizisyoncu mamalrın şekilleri farklı, doğla olarak aralarında kalan boşluklar farklı. hacim ile ağırlık aynı markanın farklı mamalarında bile çok değişken.

  • madarch  (30.12.15 06:20:06)