Su programlari sorunsuz calistiracak bi bilgisayar onerir misiniz?

Evvela windows yada mac fark eder mi?

Masaustu veya laptop fark eder mi?

Direk urunu de onerebilirsiniz yada donanim da soyleyebilirsiniz..

Programlar; photoshop, autodesk maya, zbrush, arnold ve vray

Cook tesekkurler!

bende technopat sistemi var o dediklerini açıyorum + yeni nesil tüm oyunları oynuyorum (gta 5 kasıyor). 1500 liraya falan topladım ama 1.5 yıl oluyor. şimdi dolar yükseldi aynısını toplasan daha pahalıya gelir.

Intel Pentium G3258 işlemci – 165 TL
ASUS H81M- PLUS LGA 1150 DDR3-1600 MHz – 170 TL
G.Skill 4GB 1600 MHz DDR3 RAM x2 -235 TL
Kingston SSDNow 300 V 240 GB 450 MB/s okuma ve yazma -285 TL
Cooler Master Blizzard T2 Mini İşlemci soğutucu – 40 TL
Seagate 3.5” 7200 RPM 2 Terabyte HDD – 200 TL
ASUS GeForce GTX 750Ti STRIX OC – 470 TL
Cooler Master RC-351-KKP420-N2 420Watt kasa ve güç kaynağı – 170 TL
Toplam 1735 TL KDV dahil.

aynısı değil tabii ki ben hdd ssd psu falan almadım. 4 rami 8 yaptım işlemci soğutucuyu 90 liralık bişey yaptım (en efsane parça o) işlemciyi i5 yaparsan gta5te rahat oynatır. alın size bedavaya sistem..
  • freetakilir  (28.12.15 12:57:35)
render için işlemcisi güçlü kasa toplamanı tavsiye ediyorum. ekran kartından da render oluyomuş bıkbık geyinlerine hiç sarma, cuda renderı alan program az. ekran kartını orta halli birşey alsan fs fazlasıyla yeter.

masaüstü-laptop fark ediyor aynı model işlemcilerin mobil versiyonlarıyla normal versiyonları arasında dünya kadar fark var.

sen doğrudan vray için kasa topla, photoshop falan zaten onu şeyapar. en büyük ağırlığın işlemci olsun.

- feyizli işlemci (şu listeden bakabilirsin www.evermotion.org
- 12GB veya üstü ram
- Orta halli bir ekran kartı (Ati olabilir, ikinci el de olabilir, daha hesaplı oluyor, nvidia gtx780 veya ati r9 olabilir)
- genel performans için mutlaka bir ssd (120 ya da 250gb samsung evo 850 olabilir)
- ekran olarak da renk tutarlılığı açısından ips panel bak bütçene göre
  • yuto  (28.12.15 14:31:41)
ekranda kesinlikle ips i seç mat olsun.
şu sıralar ssd modası başladı o da olmalı bence.

  • kupigometa  (28.12.15 14:39:55)
@zenc o listeden bütçene göre hangi işlemci uygunsa ona göre render değerlerini görebilirsin. bütçe belirtirsen ona göre daha nokta atışı yardımcı olabiliriz.

çoluk çocuğa itibar etme.
  • yuto  (28.12.15 19:41:27)
evet en ucuz işlemci i7nin en sağlam işlemcisi ve fiyatlar 1500den başlarken bütcene göre seçebilirsin kardeşim tabii ki yani. hatta gtx 1000 çıkmadı ama sana özel söyleyeyim çıkarsınlar. bide z107 falan yaparlar. adama 7 bin liralık işlemci bulmuş almış atmış buraya ya. utanın ya.

lan siz manyak mısınız adamın ocağına incir ağacımı dikeceksiniz? çok mu fark var sanıyorsunuz arada? cpuboss.com al karşılaştır render farklarına da bak. ben daha bişey demiyorum.
  • freetakilir  (28.12.15 22:42:13 ~ 22:42:54)
evet ekran kartindan maya ile alacagin render henuz yeterli ve gerekli degil, ama gidip kotu bir ekran karti alirsan da bilhassa maya ile calisirken ekranda donma kiltenme gibi sorunlarla cok karşılaşırsin. mumkun mertebe quadrodan sasma. hele de 165 tllik islemciden bahseden oyun makinesi spefikasyonlarina vucudunun herhangi bir organiyla gulebilirsin.

adam maya diyor buraya gelip pentium g3258 islemci yaziyorlar, 4gb ram yaziyorlar. bir konu hakkinda fikriniz ve bilginiz yoksa o duyuruya cevap vermek zorunda degilsiniz. gta otnayacam demiyor adam, maya calisitiricam diyor. saniyorsunuz ki gta calistiran hrr makine 3d model yapar. ya bi yuruyun gidin ya. oyun makinesi ayri-pro. makine ayri.

benim tavsiyem toplayacagin makine ddr4 olsun. i7 6700k sana cok rahat 5 sene yeter de artar bile. geri kalan spefikasyonu o islemciye uygun anakart ve ram secimi olarak bitirebilirsin. minimum 16 gb ram al. ama gidip de 50 tllik ekran kartı alma gozunu seveyim. grafiker adamsin belli, calisamazsin. bi quadro k600 filan al bari.

asusun 4k monitorunu de tavsiye ederim. samsungunki de iyi.
  • beyteper canavari  (30.12.15 14:50:20 ~ 15:03:52)
işlemcide iddialı değilim ya :) technopat sistemini kopyala yapıştır yaptım ben direk. yükseltilebilir o. hatta i5 3570k ile iyi gidiyor. 165tl değil ayrıca 250tl ve baya iyidir o işlemcide. ama arkadaşa yetersiz olabilir tabii ki.. bu arada sen de arkadaşın ocağına incir ağacı dikme niyetindesin sanırım. ddr4ler i7 6700klar 4k ekranlar :D @beyteper canavari

  • freetakilir  (30.12.15 16:31:34)
Hayır. Adam o makineden ekmek kazanacak. Kendi parasını çok rahat çıkarır. Dandirikten bir makine alıp 1 sene sonra makine birşey çalıştırmamaya başlarsa incir ağacına rahmet okur. ben diyorum ki 2500tlyi çöpe yatıracağına, 5000 tlye adam gibi birşey alsın, 5 sene kullanır, öğrenciyse o arada mezun olur, o makineyle yaptığı portfolyolarla iş bulur, freelance iş alır rahat rahat çıkartır parasını. yok zaten öğrenci değil profesyonelse zaten bu paraları rahatça verebilir.

konuyu anlamadınız sanırım. Adam oyun oynamyacak. gamutu düşük olan dandirik bir monitörde rengi bile doğru göremez. Adam tasarımcı belli ki. Bizde işler böyle. O makine adamın ekmek teknesi ya.

Otobüs şöförü olan bir adama, otobüsler pahalı sen clio al diyor musun?

bu saydığım şeyler haricinde hangi makineden aynı performansı labilecek? Senin söylediğin şey kusura bakma da, 1 haftada bir renderi bitirir.
  • beyteper canavari  (11.01.16 17:54:26 ~ 18:00:01)
piyasada ddr4 yok öyle söyliyim sana dlfhjdfhd

  • freetakilir  (11.01.16 20:56:56)
@freetakilir arkadasim iyi misin sen? demek piyasada ddr4 yokmus? migrostan mi bakiyorsun ddr4 anakarta ramlere? sali oazarina bak istersen bir de. o zaman git commodore 64 al mi diyelim adama?

bir de shdhshdhshd diye gulmus. bi boktan anlamıyorum ama konusuyorum ozur dilerim demiyor da hakli cikmaya calisiyor haliyle. render ne demek bilmeyen adam 250 tllik makine onerecek, sonra da bilen adama dhshdhshdhs diye gulecek. bi yuru git isine git gta filan oyna asabimi bozma benim liseli.
  • beyteper canavari  (12.01.16 09:00:06)