[]

fransızca mı ispanyolca mı

bu iki dili de temel seviyede 3 aylık öğrenme imkanı olsa hangisini tercih edersiniz. fransanın kültürü ve fransızların yaşayış tarzı daha çok hoşuma gidiyor ispanyollar çingene ve eğitimsiz gibi geliyor nedenseama hem iki dili de almış arkadaşların ispanyolca daha kolay demesi hem de ispanyolca konuşan insan sayısının fransızcadan fazla olması beni oraya doğru itti nihai kararı bugün vericem ne diyorsunuz.
 
fransızca öğrenip fransız kültürünü yaşayacaksanız sorun yok. ama hani hiç türkiyeden çıkmayacaksanız hep buralarda olacaksanız gerek yok bence fransızcaya. hani iş icabı gereklidir, fransız şirketinde gözünüz vardır ayrı.

ben ispanyolca kursuna gittim 1 kur kadar, ne yazık ki şehir dğeişikliği vs devam edemedim. ama çok keyif aldım. gerçekten çok tatlı bir dil, filmlerini izlerken iki kelimeyi anlasam havalara uçuyordum. ayrıca evet çok çok fazla ispanyolca konuşan ülke var. holywood sağolsun gözümüze gözümüze de sokuyor sürekli.

keyif için öğrenilicekse ispanyolca derim.
  • liriamer  (27.12.15 23:12:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.