[]

Cumhuriyet ve Astroloji

www.cumhuriyet.com.tr

Bilim&Teknik ekinin sonlandırılması ama astroloji köşesinin devam ediyor olması, hatta gazetede yerinin olması, gazetenin ilkelerine çelişki değil mi?

Yayın ilkelerine bakıyoruz(www.cumhuriyet.com.tr) diyor ki:

"Cumhuriyet Atatürk devrim ve ilkelerinin açtığı "aydınlanma" yolunda, aklın bağnazlıktan, bilimin dinden bağımsızlaşması, Laiklik ilkesinin toplumca benimsenmesi için çaba gösterecektir."

 
cevab veriyorum.
cumhuriyeti pek okumam, b&t ekini çok kalifiye bulmuyordum. okumamamda bir etken de bu zaten. bilim ve teknik haberleri olacaktır tahminimce.
astrolojiden de fazla olacaktır muhtemelen.
buna rağmen astroloji içerik olarak bir ahır dolusu at bokundan müteşekkil olduğundan, zaten herhangi bir medyada bulunmaması gerekiyor bence ama kim uğraşacak yea işte.
  • kargn  (27.12.15 20:28:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.