Kapanan Kitabevleri

80lerde 90larda calismis ve sonra kapanmis unlu bir kitabevi var mi? Lokasyon istanbulun merkezi yerleri.

beyoğlu'ndaki robinson crusoe o dönemlerde çalıştı, birkaç yıl önce kapandı ve yeni bir yere taşındı. kadıköy'deki penguen kitabevi var. beyoğlu'nda istavrit vardı. beyoğlu'nda arkadaş kitabevi vardı. sonradan adını istiklal kitabevi yaptı en son da kapandı ve d&r oldu. beyoğlu'nda mephisto iki şube halindeydi biri kapandı. simurg kapandı. can yayınlarının kitabevi kapandı. ah en önemlisini nasıl da unuttum! tam dediğiniz tanıma uygun beyoğlu küçükparmakkapı sokak'ta adam yayınlarının kitabevi vardı, efsaneydi, kapandı. beyoğlu'nda galatasaray'ın aşağısında sel kitabevi vardı, kapandı. baro'nun binasının altında ada kitabevi vardı, duruyor mu, emin değilim. literatür yayınları vardı, o da kapandı diye anımsıyorum. yine beyoğlu'ndaydı o da. kadıköy'de alkım kitabevi daha önce başka bir yerdeydi. hatta başka iki yerdeydi, oralar kapandı, yeni yerine taşındı. kadıköy bahariye'de en eski penguen vardı, kapandı, çarşının oradaki penguen açıldı, sonra o kapandı bahariye'deki penguen bu yıl yeniden açıldı.

  • microfiction  (28.12.15 00:15:34 ~ 00:16:11)