piyango bileti aldiniz mi almadiysaniz neden(bonus soru icerde)

Cikarsa hayallerinizi paylassaniza.

Aldım, çünkü ailecek heyecanımız o. Her sene "Ya çıkarsa, bakalım çıkacak mı" deyip, çekiliş sonuçlarına bakıp "Uff, çıkmadı. Hadi suyunu sıkıp içelim" demeyi seviyorum. Eğlendirici bir gelenek daha çok, bayram baklavası gibi bir şey. Çıkarsa kısmı için kesin bir hayalim yok. En fazla işe yakın ev, daha sık ve fazla gezme, yatırım falan gibi şeyler olur.

  • aychovsky  (27.12.15 15:54:19)
annemin parasını ben vericem demesiyle aldım bi çeyrek bilet :P
az bişey çıkarsa kenarda durur genel olarak daha çok harcamaya başlarım normal hayatımda. baya çok çıkarsa okulun dibinde ev alırım herhalde :D

  • ghilleinthemist  (27.12.15 15:58:48)
Ben unuttum yine ya yarin alayim

  • condom kurşunu  (27.12.15 15:58:59)
erkek arkadaşımla her yıl bir tane piyango bileti almak gelenek haline geldi. o yüzden bu yıl da bir tane aldık. bir de ne zaman taksim'e gitsek bir tane kazıkazan hakkı tanıyoruz kendimize. çoluğun çocuğun rızkını kumara yatırmak bir alışkanlık oldu. eğer olur da büyük bir şeyler kazanırsak bankaya verip faizini yemeyi düşünüyoruz^^

  • ruhen hastayim ben  (27.12.15 15:59:00)
Hayır almadım, dini yönden.

  • ssiradanbirigibi  (27.12.15 16:17:58)
almadım, çekilişlerin hilesiz olduğuna inanmıyorum.

  • shedracon  (27.12.15 16:20:14)
almadim. cunku bana cikacagina ihtimal vermiyorum. yillardir da almiyorum. 10-15 sene once alirdim ama.

  • exlibris  (27.12.15 16:22:22)
henüz almadım. o heyecan yok bu sene bende, canım istemio gibi galiba almıcam.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (27.12.15 16:23:02)
azılı bir kumarbaz olarak piyango işlerine senede bir, bilemedin iki kez girişirim. bu sene almadım. geçen sene almıştım. ikramiye ne kadardı hatırlamıyorum ama düsseldorf'a yerleşecektim, öyle bi planım vardı. yalan olmasın ama şehir içinde böyle 2-3 katlı kocaman villa 950 bin euro muydu neydi. üzerine araba parası da kalıyordu. kalanıyla da ne yapardım bilmiyorum, pek düşünmedim.

  • der meister  (27.12.15 16:28:15)
Hayatim boyunca hic almadim, bu yil da gelenegi bozmadim.

  • fotrsapka  (27.12.15 16:30:13)
almadım, çıkacağına dair heyecanım yok ve parama kıyamadım. ufak tefek bi meblağ çıkarsa onu tahsil etmek eziyet. piyango bayisi bulacan da uhuu.

  • wilhelmwasmuss  (27.12.15 16:52:54 ~ 16:53:52)
son günü bekliyorum ya, araması heycanlı oluyo

  • her giriste sifresini unutan adam  (27.12.15 17:11:22)
Aldım, hileli olduğuna ben de inanıyorum ama adamlar hile yaparken yanlışlıkla ucundan kıyısından birşeyler de bize çıkar mı diye ümitlenmeden edemiyorum. :)
Çıkarsa bahara ertelediğim istifamı anında veririm, paranın bir kısmını Lösev'e hibe ederim (helal olmayanı helalleştirme yönünde bir çaba), ufak nefes körletecek bir miktarı elime alır, geri kalanı da bankaya atarım vadeli hesap mesap birşeyler.
Kendi işimi kurmak istiyorum, para bankada büyürken elimdekiyle araştırma-eğitim öğretim işlerine girerim, çevremi sevindiririm falan. Biraz palazlandığımı hissedince de güzel bir yerden arsa alır olaylara girişirim...
Ha bu arada, kimseye de para çıktı falan demem. Nolur nolmaz.
Hayali bile güzel geldi ya. :) Keşke çıksa.
  • ihan  (27.12.15 17:14:21)
aldım 2 tane.

çıkarsa gerçekleştireceğim bi hayalim yok sanırım. köpürtmeli tekneler falan, anlayamayacağınız bi durum yok. ev araba vs bunların modelleri yükseltilir sanırım. mustang alırdım belki kendime bi tane :3
  • shotgunwoman  (27.12.15 18:53:46)
her şeyden önce en büyük ve diğer hayallerimi gerçekleştirmem için öncelikle gereken tek hayalim (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek )

  • ucan spagetticanavari  (27.12.15 18:57:38)
2 adet aldım. çıkmayacak tabi ki. hileli olduğuna kesinlikle eminim.
ama çıkarsa bir kere şuraya yardım ederim, buraya ederim demiyorum.
hiç bir yere yardım falan etmem. kimseye de zırnık koklatmam.
valideyle pedere oturdukları evi alır sırra kadem basarım.
100 yıllık klişeyi canlandırıp sahil kasabasına yerleşirim heralde.

insanları sevmiyorum ben bak şimdi farkettim.
  • etsiz cig kofte olmaz  (28.12.15 22:39:12)
almadım, almayı düşünmüyorum, zengin olmak gibi bir niyetim yok.

  • bartholomew87  (28.12.15 22:47:24)

Büyük ikramiye çıkarsa yılbaşından önce bu duyuruya yazanları görürüm. :)

Büyük ikramiye çıkarsa birinci derece akrabaların borcunu falan kapatıp alır başımı giderim. Dünyayı gezerim. Ohh süper.
  • yirmisantim  (28.12.15 23:26:47 ~ 23:30:11)