[]

Düşmeyen dolguyu dişçi çıkartır mı?

Şimdi benim 3 yıllık bir dolgum var ön dişimde. Bu aralar dolgunun olduğu bölgede siyahlaşmalar var ufak ufak. Sanırım bir yerden sızdı tekrar çürütüyor orayı. Dolgu hala düşmedi, dişçiye gitsem o çıkartıp başka yapar mı?
 
yapar


  • all girls dream  (26.12.15 09:28:27) 
tabii ki yapar. Fakat önce durumu kontrol etmeli, çürük ne derecede bakılmalı. Gerekirse kanal tedavisi yapılmalı. Bazen çürükler dışardan nokta şeklinde olup içeri doğru genişleyebiliyor. Görüntüsü rahatsız ediyorsa lamine kaplama yaptırabilirsiniz.


  • janavarorion  (26.12.15 09:29:51) 
Komple bütün dişlerini çıkarıp tekrar takar, dolgu ne ki.


  • angelus  (26.12.15 09:51:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.