[]

Uzaktan bağlantı işleri

Merhaba millet, şimdi hatırlamıyorum bundan yıllaaar önce chip dergisinde bir haber vardı. Haberde diyordu ki artık ağ oyunlarını internet üzerinden arkadaşlarınızla sanki ağdaymış gibi oynayacaksınız. Mesela need for speed 2 oyununu iki bilgisayar bir program kuracak ve sanki aynı ethernet içinde gibi oyun kurabileceksiniz. Şimdi ben bu programın ismini hatırlamıyorun.
Benim amacım sql Database kullanan programımıza heryerden erişmek. Yani sql Database bilgisayarda kurulu, biz ağdaki diğer bilgisayarlara programı kuruyoruz sonra kayıt defterinde Server\bilgisayar adı gibi birşey yapıp Database kullanıyoruz. Şimdi ben bu Database e dışarıdan nasıl erişebilirim.
Teşekkürler


 
Oyun için kullanılan program "hamachi" ama veritabanı için işe yarar mı bilmiyorum.


  • EkimBebesi  (26.12.15 03:14:25) 
ben de hamachi diye biliyorum.


  • arcass  (26.12.15 03:41:24) 
Yapmak istediğiniz şey için programdan çok bir vpn'e ihtiyacınız var.
Bunun dışında sql'e dışarıdan erişmek için bir port açıp ip numarası ile bağlanabilirsiniz kolayca. Network kurmanıza gerek yok. Anladığım kadarı ile bir yerde kullandığınız local bir program var başka yerden aynı programı kullanmak istiyorsunuz ama yazılımda sql için ip girilecek bir yer yok ise; en basit çözüm uzaktan oradaki bir bilgisayara bağlanıp kullanmak.

  • creepy  (26.12.15 05:04:20) 
benim bir arkadaşım gameranger kullanıyor. dediğin değil ama aynı işlevi görebilir sanırım. kullanmadığım için tam olarak bilmiyorum.


  • latsc  (26.12.15 08:12:45) 
online oyunların temelinde bu var. sunucu bunlardan verileri alıyor. tek noktada birleştiriyor. en babaları, hamachi, wepla, garena gibi gibi.


  • cetoxim  (26.12.15 08:49:33) 
öncelikle teamviewer ve türevleri kesinlikle olmaz çünkü 3g modem üzerinde bağlanıyoruz.
çok yavaş olacak
biz istemci bilgisayarın database adresini kayıt defterinden
"ServerName"="BİLGİSAYAR ADI\\ICRANET" YAPARAK BAĞLANIYORUZ.
bu bilgisayara aynı ağda olmadan bağlanmak istiyoruz
  • hoot  (26.12.15 13:53:33) 
ana bilgisayarda mssql server zaten var? buna nasıl bağlanırız?


  • hoot  (27.12.15 01:36:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.