yurtdışından kamera almak

şunu alıp belçika'daki tanıdık bir adrese göndericez..

www.amazon.com

bu adresten rahatça alırız değil mi? başka nereye bakmalı?

alirsin gumruk parasini falan da dikkat et.
satani amazon degil bak, o yuzden saticinin garanti/iade kosullarini oku.

  • jedilance  (25.12.15 20:28:01)
işte avrupa içi gümrük sorunları oluyor mu?

  • dedim dedim de kime dedim  (25.12.15 20:35:34)
eu ıcınde gumruk yok

  • bryan fury  (25.12.15 21:27:57)
eu içinde gümrük yok demişler de, sen bunu amerikadan alırsan vergi alınıyor olabilir. amazon.de vb. avrupa içindeki amazonlara bi bak derim.

mesela ingiltere %20 mi ne vat kesiyordu onu biliyorum, araştırmadan alma.
  • rodriguez2  (25.12.15 21:37:50 ~ 21:38:04)
amazon.com amerika'dan satis yapmiyor mu? eger oyleyse paket eu'ya girerken de vergi odeyebilirsiniz. bastan kontrol etmekte fayda var. satici eu'daysa mesaji dikkate almayin.

  • pacoquinha  (25.12.15 21:38:28)
belcikaya gidecekse amazon.fr ya da amazon.de den bakin.
amerikadan gelen mallara gumruk ekleniyor ama ab ici bir sinirlama yok. isterseniz 3000euroluk urun soyleyin, abden abye yok.

  • kuehles blondes  (25.12.15 23:58:16)