yıllar öncesinin karayolları çalışma belgesi

Şöyle ki: 93 senesinde izmir-çeşme otobanının yapımı sırasında vasıfsız işçi olarak çalışmışlığım var. Babam bizi bu işe sokarken kuzenin ve benim kimlik kartlarımızı istemişti. Bu ayrıntıdan kayıtlı işçi olarak çalıştığımızı çıkarıyorum. Resmi olarak çalışma hayatıma 2001'de başlamış bulunduğum için 93 senesinin kaydı emeklilik olayında çok işime yarayabilir.

Ben bunu nereden araştırırım. SGK'da kayıtlı başlangıç senem 2001, ama karayollarından bu belgeyi bulursam belki bu başlangıç tarihini 9 sene öncesine çekebileceğim.

Nereden başlamalıyım?

sgk'da kaydın yoksa sigortasız çalıştırılmış olabilir misin? bunu düşündün mü hiç?

  • cekilmis gayfe  (25.12.15 16:08:50)
o da bir ihtimal ama işçibaşı bana para verirken kendi cebinden vermemek için beni sigortalamış olmalı diye düşünüyorum. çünkü dağıttığı paranın hesabını o veriyor sonuçta.

  • min el garaib  (29.12.15 07:31:31)