KOSGEB desteği alan var mı aramızda?

nasıl oldu? istediğiniz gibi gelişti mi işler? beklenmeyen sürprizler çıktı mı yolda? "iyi ki yapmışım" ya da "lanet olsun yapmaz olaydım!" dediğiniz durumlar oldu mu?

her türlü gerçek hikayeye, yoruma, öğüde açığım.

şimdiden teşekkürler!

buna başvurmuş bir abimizden duyduğum kadarıyla: malum yerlerde tanıdıkların yoksa hiç uğraşma.

  • tabudeviren  (25.12.15 15:04:27 ~ 15:04:38)
Kosgeb desteği alan firma sahibi birkaç arkadaşım var. Epey perişan oldular. Çünkü o desteklere güvenip harcalamalar yaptılar, işlerini geliştirdiler ama ödemeler 6-8 ay geç geldi.

Düzgün projeniz ve bunun için finansman ihtiyacınız varsa Kosgeb desteğine güvenerek iş yapmayın. Tüm finansmanınızı buna güvenerek planlamayın. Finansman için başka kaynak bulun, bu destekleri ise sonradan gelip sizin eksiklerinizi, borçlarınızı kapatacak bir şey gibi düşünün.

Bunun yanında hiçbir şey yapmadan, bu desteklerle köşeyi dönme çabasında ve bunu meslek haline getiren çok fazla insan var. Bunlar çoğunlukta ve yaptıkları dalavereler de çok bariz ama o kısımlara hiç değinmiyorum.
  • johan sebastian  (25.12.15 16:24:41)