adsız alkolikler

İzmir'dekine giden, tanıdığı giden var mı? nasıldır, işlevsel mi?

İzmir'de alsancak dışında karşıyaka'da da varmış sanıyorum.
alkol sorunu olan, bırakmak isteyen birine önereceğim, olumlu/olumsuz duyduğunuz /yaşadığınız bişeyler var mı?

alkol icen biri bunu birakmak istiyorsa bu gerceklesir eger kisi bunu sorun olarak gormuyorsa ozaman isler cok zor. kisiyi bu konuda hic zorlamadan kendi halinde karar almasini beklemek bence en dogrusu. yani buna baslayan kisi bunu biterebilecek olan yegane kisidir. bu anlamda zorlamalar ivir zivir hep geri teper.

genelde 5 gun detox uygulanir bu yatistiricilarla desteklenir ki yoksunluktan dolayi fiziksel belirtiler azalsin. bunlar yapildiktan sonra alkol altinin kazinmasi lazim. yani kisiyi alkole iten sebebin ortaya cikarilmasi lazim. bu sebep ortaya cikarilip yok edilmezse alkole geri donus kacinilmaz oluyor genelde.

yukarda soyledigim gibi en onemlisi kisinin kendinin bunu kabul edip cozume ok vermesi. bunun disinda cevreden gelecek en yumusak imalar bile ters teper.
  • tezek  (24.12.15 14:30:00)