bilgisayar guruları

çok pis bir virüs yedim yav. yoursearching.com diye bir arama motoruu geldi kendi kendine programlar falan yüklüyor soundpro bilmem ney. bu bilgisayarı 1 gün öncesine döndermenin bir yolu var mı?

windows 10 kullanıyorum. antivirüs programı olarak antivir ama bir boka yaramıyor

ne kadar sinir bir şey değil mi. o kadar dikkat etmeme rağmen küçük yeğenler sağolsun benim makineyi de haşat etmişlerdi. sildikçe yenisi çıkıyor. çoğu zaman sile tıkladığında aslında yeni bir setup başlatıyorsun falan.

eğer geri döndürme noktası varsa döndürmeyi deneyebilirsin.
yoksa kaspersky'ı indir. güvenli modda başlatıp tarat. arkasından anti-malware ile de reklamları taratıp silmeyi dene.
  • yuz kiloluk bir zenci  (23.12.15 22:17:55)
varsa program ekle/kaldır'dan kaldır.
tarayıcıda yüklü uygulamalarda yüklüyse ordan kaldır,
tarayıcıyı sil, temiz bir kurulum yap
hala geçmediyse güvenli modda başlat, iyi bir antivir ile tarat
yine de geçmediyse combofix ile tarat
hala da geçmediyse format at:)
  • bacardicola  (23.12.15 22:24:26)
geri dondurunce falan bir ise yaramiyor ya. bosa zaman kaybi. kurtarman gerekenleri al cak formati gitsin.

  • bohr atom modeli  (23.12.15 22:36:50)
system restore hayat kurtarabilir bu durumda, deneyin bence

  • bcdhms  (24.12.15 00:12:52)
geri yüklemeye falan gerek yok :) (bkz: adwcleaner)ın son sürümünü yükle pcyi tara bulduklarını sil de. pc otomatik yeniden başlatır açıldığında temizlenmiş olur ve bi log dosyasında şunları şunları sildik der. sonra (bkz: malwarebytes) anti malware yükle o tarz şeylerin bulaşmasını engeller.

  • freetakilir  (24.12.15 01:28:42)