boğazımı tutamıyorum

saat kaç oldu deli gibi tok olmama hatta iki paket cips bir de çikolata yemiş olmama rağmen hala aranıyorum. işin kötüsü çoğu gecem bu şekilde geçiyor. ileride obez olacağımdan korkuyorum. ne yapmak lazım?

Cips ve çikolata acıkma sürenizi kısaltmış olabilir. Malum karbonhidrat, hidrojenize yağ ve bol bol şeker.

Çözüm protein ve lif ağırlıklı beslenme.
  • sevgikusunkanadinda  (23.12.15 00:10:05)
anında insülin salgılatan şekerli şeyler daha çabuk acıkma hissi yaratır. bence su içip kandaki fazla insülin temizlenene kadar bekleyin. yoksa sürekli yemek istersiniz.

  • cekilmis gayfe  (23.12.15 00:18:49)
ekmeğenen ye

  • kaledekiyalnizlik  (23.12.15 00:19:46)
şeker tüketme

  • cevizlikarpuz  (23.12.15 01:57:23)
psikolojik açlıktan, duygusal açlık demek daha doğru. bazen bana da olur ama çok sürmez, çünkü birden farkederim "ne yesem kesmiycek lan..". sevgisizlikten hep.

  • gloomystorm  (23.12.15 04:40:14)
Yeme, ben yiyor muyum?

  • [silinmiş]  (23.12.15 05:57:16)
abur cubur yedikten sonra yine de dünyaları yemek istiyorsan bence bir insülin direncine açlık tokluk şekerine baktır kesin bir kusur vardır. çok sağlam bir iraden olmadığını görüyorum. eğer ilaç ile tedavi olmazsan ileride şeker hastası da olabilirsin.

  • neira  (23.12.15 08:26:04)
yediğin içtiğin her şeyden sonra dişlerini fırçala.

  • kakao  (23.12.15 13:31:45)