Amerikanya'ya uçak bileti almak istesem, nereye bakıyorum?

arkadaşlar eylül ayında New York'a gitmem gerekecek, Türk Hava Yolları inanılmaz pahalı uçak biletleri. Her hava yolu Türk Hava Yolları gibi değil sanırım? Neye dikkat ediyoruz alırken bu bileti? Eylül 20'si civarı gitsem bana ne kadara mal olur bilet?

teşekkür ederim şimdiden

skyscannerdan istasyonları yazarak tüm uçuş firmalarını aktarmalı vs görebilirsiniz

  • basond  (22.12.15 19:21:59)
Ben mayıs için 1600'e aldım THY'den, Delta var ama o da 100 200 lira daha ucuz sadece. Aktarmalı giderim dersen Ukrayna aktarmalı var 1200 falan o da.

www.skyscanner.com.tr

Buradan bakabilirsin.

Edit: Ben çok ucuza almışım, 2000'den aşağı yok o tarihlerde, aslında daha uzak bir tarih niye öyle acaba.
  • i was made for you  (22.12.15 19:22:50 ~ 19:24:42)
Lufthansa nin kendi sitesine bakın. Aktarmali ama gayet ucuz olabiliyor. Ocak için 500$ a bilrt aldı arkadaşım.

  • ripolip  (22.12.15 19:31:51)
expedia.com 'da iyi bir alternatif olabilir, bazen uygun denk geliyor. Bir de, ben 3 sene önce aldığımda, internet fiyatlarının çok çok altında bir seyahat acentasından almıştım, bir iki yere sorabilirsin istersen

  • tss  (22.12.15 19:35:03)
Ekobilet.com guzel fiyat cikariyor genelde, tavsiye ederim.

Bir de asiri erkenden bakmaya baslamissiniz, bu kadar erkenden bakinca fiyatlar fazla olabiliyor. Nisandan once bileti almazdim ben.
Bu arada bu dedigimin istatistiki kaniti filan da var, arastirirsaniz gorursunuz :))
  • kuehles blondes  (22.12.15 19:35:46)
Eylül ayındaki uçak biletini aşırı ucuz değilse şimdi almayın. Genelde 3-4 ay önce en ucuz oluyor uçaklar. Ben derim ki her hafta bir girin bakın, 1400-1500 tl'ye raha tbulur alırsınız. Arkadaşlarım ABD'de gidiş dönüş 1400 liraya bilet aldılar 2-3 hafta önce ocak için.

  • noluyo yaa  (22.12.15 19:36:09)
@noluyo yaa teşekkür ederim bilgilendirme için. 1400 tl gidiş+dönüş mü? yok artık :)

tamam arkadaşlar 3-4 ay öncesinden bakayım alacaklı gibi öyle diyorsanız. ağustosta Amerika'ya gidicem, eylül sonu abimin düğünü var. abi gelip gidersin diyor, sanki Amasya'da olacakmışım gibi davranıyor da sağolsun :), ben de maddi açıdan bize ne kadar mal olur, erken alsak güzel olur demiştim ama epey pahalıymış.

çok teşekkürler yanıtlar için.
  • damba  (22.12.15 19:46:29)
@damba, vallahi bugün konuştum daha. 1400 lira dedi. Ama belki new york'a uçuş daha pahalıdır.

  • noluyo yaa  (22.12.15 20:06:16)
tarihler esnekse, skyscanner'da gün değil de bütün ayı seç. biz üç arkadaş şubat'ta lviv yapçaz bu şekilde. rastgele arasan 350 liraya da bilet var mesela ama bazı günler için çok daha uygun biletler var. rastgele seçtiğin bi tarihte 350 oluyo, kurcaladığın zaman 240'a buluyosun. new york için de vardır muhakkak böyle alternatifler.

  • der meister  (22.12.15 20:08:49)