mutlu sonlu kitap önerisi

-------spoiler----------------------------------------------------------------------------------

türk, ingiliz, rus, klasik, modern fark etmez.

çalıkuşu, aşk ve gurur, jane eyre (gerçi bunun sonu mutlu muydu hatirlamiyorum) gibi cogunun belki ergen kız romanları diye tabir edeceği mutlu sonlu güzel, tatlış kitap önerileri istiyorum.

burayi spesifik isteklerde doğru adres yapan duyuruculara burdan tesekkurlerimi sunuyorum.

jane eyre, ehh mutlu son diyebilirim.

madem öyle bridget jones'un günlüğünü okusana? gerçi 3. kitabı daha okumadım ama, tatlıştır cidden, zaten aşk ve gurur'un böyle modernize versiyonu gibidir -daha doğrusu ondan esinlenmiştir, erkek karakterlerin soyadları bile aynı, dahası aşk ve gurur'un dizisinde bay darcy'i oynayan colin firth, bridget jones'ta da mark darcy'i oynuyor. ha bi de bridget'ın colin firth ile olan röportajı da var kitapta askdjaşsdj tabi adam o röportajı okuduktan sonra filme dahil olmaya nasıl ikna oldu bilmiyorum asdjkaşljaşaşdaj XD
  • pasp  (22.12.15 18:19:04)
onu da okumuştum. Mutlu sonlulari lise hazirliktayken epey okudum, iste bunların tadını tekrar hissettirecek bir seyler lazım :)

Başka öneri??
  • fallopian  (22.12.15 18:25:49)
eğer travesti bir dedektifin -ki audrey hepburn hayranı kendisi :) - enteresan dedektiflik hikayelerini okumak istersen, mehmet murat somer'in hop çiki ya ya serisini tavsiye ederim, çok tatlış ve eğlenceli bence. ama eğer kadınsan, bir zaman sonra "olm ben kendime hiç bakmıyom yaaa :/ " derken bulabiliyorsun, kendini, söyliyim :/

  • pasp  (22.12.15 18:30:42)
benim hüzünlü orospularım. adına aldanma bence sonu mutlu bitiyor.

  • shotgunwoman  (22.12.15 18:45:24)
ya hatırlamıyorum ben öyle romanların sonlarını... aklıma şunlar geliyor:

*lady chatterley's lover (d.h. lawrence)
*far from the madding crowd (thomas hardy)

fazla okummaışım bunlardan sanırım.
  • godoşu beklerken  (22.12.15 18:50:45)
yazdigin kitaplari ben de cok severim :)

klasik degil fakat tatlis bi kitap :) "the rosie project"
  • sayns  (22.12.15 19:04:52)
@godosu beklerken, sonu mutlu değilse tobe okumam şimdi :) ciğergah olmuşuz burda, sonu belli olan kitaplara dusmusuz heyhat

  • fallopian  (22.12.15 19:44:17)
genç kızlar - nihal yeğinobalı

okundu mu?

edit: "ergen kız"ken okuyup çok beğenmiştim.
  • whimsical  (22.12.15 20:28:10 ~ 20:29:45)
@whimsical okumaz olur muyum, çok beğenmiştim. hele yazarın kitabı bastırma hikayesi:) filmini de izledim bu arada, hülya koçyiğit türkan şoray ediz hun'lu. ne güzel hatirlattin

  • fallopian  (22.12.15 20:35:28)
ben orta okul öncesi hazırlıktayken okumuştum, o zaman mahlas ile yayınlanan baskısı vardı. yabancı kitap çevirisi diye okudum. çok sonra öğrendim yazarın gerçek kimliğini.

filmi olduğunu bilmiyordum, ama ediz hun olmamış gibi geldi bana şimdi düşününce. yunan tanrısı gibi tasvir ediliyordu kitaptaki hoca. ayhan ışık gibi bir oyuncu daha çok uyardı sanki. :)
  • whimsical  (22.12.15 20:45:35)
birbirimize söyleyemediğimiz onca şey - marc levy
güzel bir eser, ben çok beğendim.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (22.12.15 20:55:48)
bilumum jane austen kitapları; gurur ve önyargı, sense and sensibility (bunun türkçesi ne bilmiyorum), emma, persuasion falan.

  • whoosie  (22.12.15 21:29:44)