ssd boot sorunu

Selam arkadaşlar.

Şimdi geçen bi hdd aldım samsung 850 evo. Bugün notebookta dvd nin yerine takabilmek için gereken zimbirtida gelince montajını yaptım. Sonra dvd yerine taktığım ssd ye windows yukledim. Hdd de takılı bu arada.

Sonra hdd den girip yedekleme yapacağım ivir zıvırı ssd ye atıp hdd yi formatladim. Ancak bilgisayar bios boot menüde ssd yi bir türlü görmedi. Böyle olunca bende hdd ye tekrar windows yüklemek durumunda kaldım. Bios boot menüde hala ssd gözükmüyor.

Bir yol yordam gösterecek arkadaş olursa çok tesekkur edecem kendisine.

edit: başlık düzeltildi.

ssd'yi dvd'yi çıkardığın yere mi taktın?

  • aşksız prens  (22.12.15 00:34:00)
Evet

  • gliderpilot  (22.12.15 00:34:51)
ssd'yi içeri, eski diski dvd'yi çıkardığın yere takarsın.

sonra da düz windows kurarsın ssd'ye.

genel olarak hdd yuvası sata 3, dvd yuvası sata 2 destekler. ssd'nin nimetlerinden tam anlamıyla yararlanamazsın bu şekilde.

ek: bu 10 saniye 15 saniye açılış şovları için uefi lazım. en az win 8.1 kurmanı öneriyorum.
  • aşksız prens  (22.12.15 00:37:43 ~ 03:58:17)