kaza, sonrası?

bugun normal seyirde giderken sarıda gecerim diye dusunecekken kırmızı yandı biraz ani durus yaptım, yaya gecidi uzerinde durdum ama ileri gitmedim. 2 3 saniye gecmeden arkadan 60 70 le bi arac carptı bizi 20 30 metre ileri savurdu.
aracın arka tamponu hasar gordu, bi de arka sag kapı sıkıstı acılmadı falan.

neyse polis cagırdık, tutanak falan tutuldu. polis bizim bi sucumuz olmadıgını soyledi. sonra aracı nerde yaptıracagımı sordu dedim su an yok da bakarım falan dedim.

bi tamirci aradı, o geldi onla beraber aracı tamirhanesine goturduk.
karsı tarafın sigortasının karsılayacagını soylediler. sanırım polisle ortak calısan bir yer anladıgım kadarıyla :)

1 hafta falan surer dedi. su durumda benlik bisey var mı? bu kazanın bana olumsuz ne etkisi olur, bi de sanırım aracın hasar kaydı oluscak herhalde?

cebinden para çıkmayacak ama atıyorum araban 50binlik ise 48e düştü.

  • kaledekiyalnizlik  (20.12.15 21:35:43)
karşı sigortadan para alacaksın cebinden çıkmayacak ama aracın hasarlı görünecek

  • basond  (20.12.15 21:37:12)
Gecmis olsun.servis olayini simdilik cozmussun ama aractan anlayan bir tanidik bulursan araci almaya beraber gidin dogru duzgun yapilmis mi kontrol edin.

Araciniz icin kaza kaydi gozukecek ancak hasar kaydi olusmayacak cunku karsi taraf odeyecek bunu.

Ayrica deger kaybi icin sigortaciniz istekte bulunabilir ve 5000 tl ye kadar deger kaybi alabilirizsiniz karsi tarafin sigortasindan.
  • cizgilipijama  (20.12.15 21:41:42)
tum suc karsidaydi ama aracim 10 yasindan buyuk oldugundan, sigortam %10 degerlenme parasi aldi benden. parcalar yenileriyle degisti ya, degerlenmismis :/

  • bir varmis bir yokmus  (20.12.15 21:51:36)