bu okul nasıl bitecek

bu siktiğimin okulu nasıl bitecek de mezun olacam ben ?
yaş oldu 22 daha 1.sınıfım seneye de belki 1 im.
her hafta bi sınav bi ödev
şuraya gideyim desem gidememek.
güzel bi işim var allaha şükür.
insan bazen çok sorguluyo arkadaşlar
bazen diyorum ki geç başka okula nolucak sanki
değer mi bu kadar yoğunluğa.
bazen de diyorum bu kadar kazanmışsın gelmişsin amk hemen pes mi ediyosun ?
ama önüme bakıyorum upuzuuuuuuuuuuun bi tünel tek bi ışık bile gözükmeyen..

okul ve bölüm istediğim bölümler.
tekrar olsa aynı bölüme tercih yaparım.
ama bu kadar yoğunluk..
başkaları rahat rahat gezerken takılırken oturuyosun ders çalışıyosun.
ve bu sadece belli bi süre değil tüm dönemler böyle amk
şuan belkki benim okul ve bölümümde olmak isteyen binlerce kişi var
ama sanki bu okul bana 1 tık fazlaymış gibi hissediyorum amk
  • taha1907  (20.12.15 00:29:09 ~ 00:44:12)
Ben de aynı yaş birinci sınıfım. Nasıl biter diye düşünme okumana bak. Tadını çıkar.

  • nothing in my way  (20.12.15 00:44:10)
Bitine ne olacak ki? Ben bitirdim, işsizim. Ekonomik özgürlüğün varsa okula takma kafayı, tadını çıkar.

  • yirmisantim  (20.12.15 00:59:43)
memnun olmadığın her noktada alternatif aramak doğal hakkın. ancak her ikinci tereddütte yaptığın kararı bozup alternatifin alternatifini ararsan zaman kaybedersin. bu kaybettiğin sürede bir şeyler öğrendiğine ikna olduysan ve öğrendiklerini uygulamak için tekrar başka karar alıyorsan bunu desteklerim.

vaat edilen bir şey yoksa, umudunu tart. yeterli motivasyonun var mı? yoksa zaten bu okul ihtiyacından çok enerjini alır. külfet olur. depresyona sokar. etrafındakilere negatif olursun. başka bi adam olur çıkarsın.

şuan değil, biraz bu ruh halin geçince düşün. bundan vazgeçtiğinde daha zoruna katlanmak için motivasyonun var mı?
daha zor olacak demiyorum, ama daha zoruna hazırlıklı mısın?
  • sttc  (20.12.15 02:59:58 ~ 03:07:04)
dostum sorumluluklarını yerine getir. okuluna git. zaten işi de o okul sebebiyle veriyorlar sanırım. yaşa takılma fazla, okulun güzelse. her boku ye ama okuluna gitmegten geri kalma.

  • vayezikhan  (20.12.15 11:17:26)