Köln ( erasmus - türkiye para transfer işleri

merhabalar, marttan itibaren erasmus sebebiyle köln, almanya'da olacağım. Türkiye'den para transferi, burdaki kredi kartını orda kullanma veya orada kullanabileceğim bir kredi kartı edinme vb. parasal konularda hiç bilgim yok. her türlü önerinize açığım.

www.isbank.de
ücretler:
www.isbank.de

(edit ek: bunlar doğrudan şube değil, ayrı birer işletme)
+
www.ziraat.com.tr

ayrıca:
www.westernunion.com.tr
www.paypal.com

öğrenci belgenizle deutsche bank'ta hesap da açabilirsiniz masrafsız.

ayrıca kredi kartını orada kullanabilirsiniz, hiçbir sorun yok.
  • her giriste sifresini unutan adam  (19.12.15 11:55:49 ~ 12:01:40)
Şu an Hollanda'da Erasmus'tayım, nasıl yaptığımı anlatayım. Türkiye'deki kredi kartlarını çoğu yerde kullanamıyorum çünkü MasterCard ya da Visa kabul etmiyor mekanlar. Anca süpermarketler ediyor. Diğer yerler hep Maestro. Bu konuyu Almanya özelinde araştırabilirsin, eğer MasterCard veya Visa her yerde bulunuyorsa bir sorun yaşamazsın. Komisyonu en düşük para transferini İş Bankası sağlıyor, o yüzden oradan hem TL hem Euro hesabı açmanı öneririm. Bu arada geldiğimizde ev kiramızı sadece Hollanda kartıyla yapabildiğimiz için bir Hollanda bankasında hesap açtırdık, sen de Almanya'da açtırabilirsin böyle işlemler için. Alacağın hesap kartı her türlü mekanda geçecektir.

  • rivulet  (19.12.15 12:31:41)