ağırlık kaldırma sorusu

çok ağırlık az tekrar ilkesini benimsedim. 1 gün çalışıp 1 gün dinlenicem. çalıştığım gün kıçımı yırtana kadar zorlayayım mı ertesi gün nasıl olsa dinlencem diye? yoksa tadında bıraksam yeterli mi?

tadında bırak. götünü yırtmak zarardan başka bi şey değil. acelen ne ki ha 100 kaldırdın ha 105 o 100 zaten artacak. ama zamanı gelince sen direkt 105 kaldırırsan şimdi olmasa bile ileride çok zararını görürsün.

  • ergenpezeveng  (18.12.15 16:25:51)
kıçını yırtana kadar zorlamaktan kastın ne? yani çok ağır mı kaldırmak istiyorsun? yoksa yorulana kadar çalışmak mı? eğer konu ağırlıksa kural şudur. sadece son 2 tekrarda zorlanacağın yani gücücünün %90ına çıkacağın ağırlıkla çalışmalısın. eğer aşırı zorlarsan kasları zedelersin ve hem bir fayda sağlamaz hem de kaslarını yırtabilir hatta kendini sakatlayabilirsin.

  • return_of_turks  (18.12.15 16:39:50)
stronglifts 5x5

bana bunu dediler ben bunu yapıyorum. haftada 3 gün. her başarılı gün sonrası harekete 2.5 kilo ekliyorsun.

şu an 35 kilo squat 30 kg bench 50 kg deadlift yapıyorum daha doğrusu akşam yapıcam. programa bak tel için de app var o seni yönlendiriyor.

ben sıfırdan 3 haftada bu civara geldim. zaten daha önce tecrüben varsa app soruyor sana. en son kaç ile squat yaptın vs die.
  • ayiadam  (18.12.15 16:44:02)
Overtraining olmayacak şekilde en üst dereceye kadar zorlayabilirsin. Yeniysen çok zorlama tabii. Zorlayacağım diye de hareketleri yanlış yaparsan boş olur.

  • goodz  (18.12.15 16:54:57 ~ 16:55:15)
Maksimum 5 tekrar yapabileceğin ağırlıklar seç, azıyla ya da fazlasıyla çalışma. Yoğunluğu yüksek olsun. Yani her tekrar arası Twitter'a bakma, yaptığın işe odaklan tertemiz bitir çık salondan. Her çalışma gününde de ağırlık yüklemesi yap.

  • angelus  (18.12.15 17:15:34)