Michael moore belgesellerini çarpıcı kılan ney?

Ne yapıyorda bu kadar ilgi uyandırıyor belgesellerine.

İzledin mi belgesellerini?

Kendisi önemli bir aktivist, aktör, senaryo yazarı, araştırmacı, gazeteci ve yazar. Dolayısıyla ortaya koyduğu işler de kaliteli.

Ayrıca gayet de radikal biri. lafını esirgemiyor yani.
  • old possum  (17.12.15 14:23:08 ~ 14:24:59)
diğer ülkelerle kıyas yapabilmesi, kendi ülkesinin de en önemli sorunlarını tarafsız şekilde, üstelik iki saat boyunca sıkmadan anlatabilmesi. sadece amerika endeksli olsa türkiye'den bir izleyici sıkılabilir ama misal sicko'da fransa, kanada, küba gibi ülkelerden örnekler veriyordu. ve maalesef kendisi kadar iyi bir belgeselci yok. sayı az. haliyle alkışlar ona gidiyor.

  • nice tnetennba  (17.12.15 14:30:31)
belgeseli "işten anlayan adamı kameranın karşısına oturtup bir saat konuşturalım" ya da "aslanlar sevişiyor çekelim" anlayışından çıkardığı, söyleyecek sözünün olması ve bunu da belgeselleri vasıtasıyla söylemesi, yeri geldiğinde izleyici ve karşısındaki provoke etmekten çekinmemesi (bu olumlu bir şey olmayabilir, ama ilgi çekiyor), britney spears ve savaş mağduru ıraklı insanları art arda gösterebildiği için.

  • sanat guresi  (17.12.15 20:04:10)